נמאס מהכאבים?

כאבי גב מהווים את אחת הבעיות האורטופדיות הפופולאריות ביותר, מאחר וכ- 80% מכלל האוכלוסייה סובלים מכאבי גב, ברמה כזו או אחרת. בחלק מהמקרים מדובר על כאב זמני וחד פעמי, ואילו במקרים אחרים מדובר על כאבי גב כרוניים. חשוב לדעת כי ישנן סיבות שונות ומגוונות להתפתחות של כאבי גב, מאחר וכאבי גב עלולים להופיע בעקבות תאונה או טראומה לגב, או לחילופין, בעקבות נזק מצטבר. יש לזכור כי הגוף שלנו נועד להיות בתנועה, לכן אורח החיים הישבני, שהפך לנורמה בעולם המודרני, משפיע באופן ניכר על מצב הגב של מרבית האנשים. ישיבה ממושכת ומחסור בתנועה עלולים להוביל לסטגנציה וליצירת כאבי גב. כמו כן, כדאי לציין כי כאבי גב עלולים להופיע גם כתוצאה מטראומות רגשיות ומצבים נפשיים לא פשוטים, היוצרים מתח ולחץ על מערכת העצבים.

כאבי גב

כאבי גב – רקע חיוני

רוב כאבי הגב חולפים מעצמם, באמצעות הקפדה על מנוחה ומתיחות. כמו כן, בחלק ניכר מהמקרים יש צורך לחזק את שרירי הליבה, על מנת לחזק את הגב ולהגביר את היציבות של החוליות. אך בחלק מהמקרים כאבי הגב הופכים לכאבים כרוניים, המשפיעים באופן ניכר על כל איכות החיים. אנשים הסובלים מכאבי גב עלולים לסבול ממוגבלות בתנועה, קושי לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות, קושי לשמור על מקום העבודה שלהם וכמובן לסבול מתחושת כאב ואי נוחות תמידית. חשוב לציין כי הרפואה הקונבנציונאלית אינה מספקת מענה מקיף לבעיה, מאחר ומעבר למשככי כאבים, משככי דלקת ופיזיותרפיה, אין שום פתרון לכאבי הגב. אומנם במקרים מסוימים ניתן לבצע התערבות כירורגית, על מנת לטפל בפריצת דיסק, אך לא פעם התוצאה אינה משביעת רצון והמטופל ממשיך לסבול מתחושת הכאב. לכן חשוב להכיר את האופציה של הרפואה הסינית, המתייחסת לכל הגוף כמכלול אחד ומתמקדת גם במצב הנפשי של המטופל.

כאבי גב – טיפול מומלץ

אנשים רבים סובלים מתחושת כאב תמידית באזורי הגב השונים, כאשר בחלק ניכר מהמקרים הכאב מתפשט לכיוון הזרוע או הרגל. אומנם ניתן לאבחן פריצת דיסק או בלט דיסק באמצעות בדיקות הדמיה שונות, אך לא תמיד הטיפול הקונבנציונאלי מצליח לפתור את הבעיה מהשורש. לפי הרפואה הסינית תחושת הכאב נובעת לרוב מבעיות בזרימת הצ'י, לכן באמצעות דיקור מקצועי ומדויק ניתן להניע אותו מחדש ולפתור את תחושת הכאב. לא פעם כאבי גב נגרמים מחולשת כליות, סימנים נוספים לחולשה זאת הם כאבי ברכיים או בעיות שינה למשל, אדם שסובל מכאבי גב כתוצאה מחוסר דם יסבול גם רתיעה מקור, "נוטה להיעלב בקלות", גוון פנים אפרפר וללא צבע ועוד.

כאבי גב יכולים להתקיים מהמון גורמים לפי הרפואה הסינית וכאשר אנו מחברים את הגורמים לתוך אבחנה נוכל לטפל בצורה מדויקת ולהגיע לתוצאות חסרות תקדים, זה היתרון הענק של הרפואה הסינית, שהיא מתייחסת לאדם כאינדיבידואל ולא כאוסף גורמים.

אנו במרפאת הכאב של אביהו נשמח לספק לכם אבחון וטיפול מקיף במקרים של כאבי גב. אביהו הינו מטפל מוסמך ברפואה סינית, המתמחה בטיפול בכאבים אורתופדיים. נשמח לספק לכם יחס אישי וליווי צמוד לכל אורך התהליך, לצד התאמת הטיפול לצרכים האישיים שלכם. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?