נמאס מהכאבים?

כאבי שכמות – מכירים? כך תטפלו בבעיה המציקה

הגיע הזמן לדבר על הכאב הכי מוזר בתחום האורטופדיה, או בקיצור: כאב שכמות. כאבים אלה זכו לכינוי זה לא בכדי: רוב האנשים שסובלים מהם אפילו לא מבינים כיצד לתאר סוג זה של כאב, המתאפיין במיחושים מציקים באזור השכמות, אשר לא עוברים במשך תקופה ארוכה, ולעיתים אף מתגברים בנשימה.

הסיבות השכיחות לכאב זה הם בדרך כלל תנוחת שינה לא נכונה, שימוש מסיבי בטלפון הסלולרי (למשל, הרמת הטלפון ביד אחת מול הפנים) או ישיבה מרובה מול המחשב שמאמצת את העיניים, אשר מאלצת את הגוף לרכון קדימה אל המסך מתוך מטרה לראות את המוצג עליו. כאבים אלה גם נפוצים בספורטאים העושים שימוש בתנועת חתירה כמו גולשים ושחיינים.

בדומה לכאבים אחרים, אנשים רבים הסובלים מכאבי שכמות אינם מקבלים מענה מספק מהרפואה הקונבנציונלית. לרוב בעיה זו נפתרת על ידי טיפול בסימפטום (הכאב) על ידי מתן משככי כאבים ונוגדי דלקת אשר אינם באמת מסייעים בפתרון הבעיה. במקרים רבים הכאב יעבור באופן זמני, אך יחזור בשנית מכיוון ולא באמת התבצע שינוי בשורש הבעיה. כלומר, באורח החיים.

כאב בשכמות שנובע מישיבה ממושכת או תנוחת שינה לא מתאימה לא ייעלם מעצמו. נוסף על זאת, חשוב גם לציין כי נטילה של משככי כאבים ונוגדי דלקת אינה מתאימה לאנשים בעלי מערכת עיכול רגישה, שכן השימוש לרוב יביא איתו בחילות וכאבי בטן בעקבות נטילת הכדורים. במקרים מסוג זה ניתן להיעזר ברפואה הסינית, שתסייע לגוף להיפטר מהכאב באמצעות החזרת הגוף לאיזון הטבעי שלו.

השינויים הקטנים שיעשו הבדל

ישנם שלושה פתרונות מרכזיים שהטעמעתם באורח החיים יכולה לשפר באופן משמעותי או אפילו להעלים לגמרי כאבי שכמות. ראשית, יש להחליף תנוחת שינה לתנוחה עם כרית בין הרגליים המספקת תמיכה לאגן ועמוד השדרה ומסייעת בהפחתת עומסים שנית, יש להקפיד על שחרור אקטיבי של השרירים. ניתן לעשות זאת על ידי הנחת כדור טניס על הרצפה, למקם את מרכז השכמה בשכיבה על הכדור, ולבצע תנועות גלגול על האזור הכואב. השחרור יהיה מיידי.

לעיתים רבות הכאב נגרם מעודף סטרס ו/או "דחיפה" של בית הצלעות על ידי האיברים הפנימיים. יש לחפש נקודה רגישה מתחת לחלק הימני הצמוד לכלוב הצלעות וללחוץ למשך 2 דקות על האזור בו ממוקם כיס המרה. בזמן הלחיצה יש להזיז את הצוואר ולראות אם מורגשת הקלה. 

גם לרפואה הסינית יש את הכלים להתמודד עם כאבי שכמות. הפרקטיקות הטיפוליות לכאבי שכמות מתורגלות כבר מאות שנים כאשר בראשן ידוע מכל הדיקור כאמצעי טיפולי מיטבי. באמצעות טיפול בדיקור ניתן להניע את הצ'י התקוע בין הרקמות השונות, ובכך להפיג את הסטגנציה שנוצרה באזור ולפוגג את תחושת הכאב. מדובר על טיפול טבעי שאינו מלווה בכאבים, המתאים למי שסובל מכאב כרוני או אקוטי. החזרת האיזון הטבעי תסייע בשחרור תחושת הכאב ועידוד תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, וזאת בין היתר על ידי הפרשת משככי כאבים טבעיים. 

אנו במרפאת הכאב של אביהו בעלי ניסיון רב בטיפול בכאבי שכמות. נשמח לספק לכם אבחון וטיפול מקיף המבוסס על הרפואה הסינית בסטנדרט הגבוה ביותר. 

לא נפתרה הבעיה?

קבלו את הכסף בחזרה. כן אני עד כדי כך בטוח שאשים סוף לכאב שלך!

 

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?