נמאס מהכאבים?

כאבי שכמות – מכירים? כך תטפלו בבעיה המציקה

הגיע הזמן לדבר על הכאב הכי מוזר בתחום האורטופדיה, או בקיצור: כאב שכמות. כאבים אלה זכו לכינוי זה לא בכדי: רוב האנשים שסובלים מהם אפילו לא מבינים כיצד לתאר סוג זה של כאב, המתאפיין במיחושים מציקים באזור השכמות, אשר לא עוברים במשך תקופה ארוכה, ולעיתים אף מתגברים בנשימה.

הסיבות השכיחות לכאב זה הם בדרך כלל תנוחת שינה לא נכונה, שימוש מסיבי בטלפון הסלולרי (למשל, הרמת הטלפון ביד אחת מול הפנים) או ישיבה מרובה מול המחשב שמאמצת את העיניים, אשר מאלצת את הגוף לרכון קדימה אל המסך מתוך מטרה לראות את המוצג עליו. כאבים אלה גם נפוצים בספורטאים העושים שימוש בתנועת חתירה כמו גולשים ושחיינים.

בדומה לכאבים אחרים, אנשים רבים הסובלים מכאבי שכמות אינם מקבלים מענה מספק מהרפואה הקונבנציונלית. לרוב בעיה זו נפתרת על ידי טיפול בסימפטום (הכאב) על ידי מתן משככי כאבים ונוגדי דלקת אשר אינם באמת מסייעים בפתרון הבעיה. במקרים רבים הכאב יעבור באופן זמני, אך יחזור בשנית מכיוון ולא באמת התבצע שינוי בשורש הבעיה. כלומר, באורח החיים.

כאב בשכמות שנובע מישיבה ממושכת או תנוחת שינה לא מתאימה לא ייעלם מעצמו. נוסף על זאת, חשוב גם לציין כי נטילה של משככי כאבים ונוגדי דלקת אינה מתאימה לאנשים בעלי מערכת עיכול רגישה, שכן השימוש לרוב יביא איתו בחילות וכאבי בטן בעקבות נטילת הכדורים. במקרים מסוג זה ניתן להיעזר ברפואה הסינית, שתסייע לגוף להיפטר מהכאב באמצעות החזרת הגוף לאיזון הטבעי שלו.

השינויים הקטנים שיעשו הבדל

ישנם שלושה פתרונות מרכזיים שהטעמעתם באורח החיים יכולה לשפר באופן משמעותי או אפילו להעלים לגמרי כאבי שכמות. ראשית, יש להחליף תנוחת שינה לתנוחה עם כרית בין הרגליים המספקת תמיכה לאגן ועמוד השדרה ומסייעת בהפחתת עומסים שנית, יש להקפיד על שחרור אקטיבי של השרירים. ניתן לעשות זאת על ידי הנחת כדור טניס על הרצפה, למקם את מרכז השכמה בשכיבה על הכדור, ולבצע תנועות גלגול על האזור הכואב. השחרור יהיה מיידי.

לעיתים רבות הכאב נגרם מעודף סטרס ו/או "דחיפה" של בית הצלעות על ידי האיברים הפנימיים. יש לחפש נקודה רגישה מתחת לחלק הימני הצמוד לכלוב הצלעות וללחוץ למשך 2 דקות על האזור בו ממוקם כיס המרה. בזמן הלחיצה יש להזיז את הצוואר ולראות אם מורגשת הקלה. 

גם לרפואה הסינית יש את הכלים להתמודד עם כאבי שכמות. הפרקטיקות הטיפוליות לכאבי שכמות מתורגלות כבר מאות שנים כאשר בראשן ידוע מכל הדיקור כאמצעי טיפולי מיטבי. באמצעות טיפול בדיקור ניתן להניע את הצ'י התקוע בין הרקמות השונות, ובכך להפיג את הסטגנציה שנוצרה באזור ולפוגג את תחושת הכאב. מדובר על טיפול טבעי שאינו מלווה בכאבים, המתאים למי שסובל מכאב כרוני או אקוטי. החזרת האיזון הטבעי תסייע בשחרור תחושת הכאב ועידוד תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, וזאת בין היתר על ידי הפרשת משככי כאבים טבעיים. 

אנו במרפאת הכאב של אביהו בעלי ניסיון רב בטיפול בכאבי שכמות. נשמח לספק לכם אבחון וטיפול מקיף המבוסס על הרפואה הסינית בסטנדרט הגבוה ביותר. 

לא נפתרה הבעיה?

קבלו את הכסף בחזרה. כן אני עד כדי כך בטוח שאשים סוף לכאב שלך!

 

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה