נמאס מהכאבים?

כאבי ברכיים הם אחת הבעיות השכיחות המאפיינות את אורח החיים המודרני שבו אנחנו חיים. בשל השכיחות הגבוהה שלהם, אין זה מפתיע כי אנשים רבים ברחבי העולם מוצאים עצמם עם פגיעה משמעותית בשגרה ואיכות החיים. אך מהם הגורמים להם, וכיצד ניתן לטפל? לא מה שחשבתם.

לפי שיטת הטיפול המערבית, טיפול בכאבי ברכיים מתחיל באבחנה של הסיבה להופעת הכאבים, כאשר האבחנות הנפוצות הן:

  • אוסטיאוארתריטיס של הברך (Knee Osteoarthritis) המכונה גם "שחיקת סחוסים"
  • בורסיטיס – דלקת של הפס אנסרינוס (Pes Anserinus bursitis)
  • קרע מניסקוס דגנרטיבי או טראומטי
  • כאב ברך קדמי המכונה גם כאב ברך פטלו-פמורלי
  • דלקת בגיד הפיקה הידועה בשם אוסגוד שלאטר או Patellar tendonitis.

אך רגע! זוהי רק אבחנה המתארת את המצב הנתון של הברך. בשונה מהרפואה המערבית אשר לרוב מטפלת בסימפטום עצמו, הרפואה הסינית דוגלת בטיפול בשורש הבעיה עצמה.

הרבה לפני שחיקת סחוס: גורמים לכאבי ברכיים שמעולם לא חשבתם עליהם

סיבות אפשריות לכאבי ברכיים

מניסיון עבר, לפני טיפול בבעיות כמו התבגרות המפרק או הדרדרות גנטית, קיימות סיבות נוספות אשר הטיפול בהן קל הרבה יותר. טיפול בגורמים אלה יכול להקל באופן משמעותי על הכאבים ולחסוך פרוצדורות רפואיות מיותרות. רגע לפני שאתם אומרים נואש, הנה גורמים לכאבי ברכיים שמעולם לא חשבתם עליהם.

נעליים לא מתאימות:

גם לנעלי ריצה/הליכה יש תאריך תפוגה. אי החלפה של הנעליים בתדירות מספקת, תביא לשחיקה של בולמי הזעזועים שבנעל. דבר זה מביא למצב שבו הנעל אינה מתמודדת באופן אפקטיבי עם העומס הנוצר מנחיתת הרגל על הקרקע, מה שבתורו גורם להעברת העומס לקרסול והברך. התוצאה: כאבים

דבר נוסף חשוב הוא שלכל רגל יש נטייה טבעית אחרת לקרוס פנימה או החוצה. כשאנו בוחרים נעליים זה הדבר הכי חשוב שיש לשים לב אליו. כיום בכל חנות תוכלו למצוא מכשור הדמיה שמטרתו היא בדיקה של זווית הגלגול של הרגל והמלצה על דגמים מתאימים.

זכרו, אין סיבה לרכוש את הדגם המתקדם ביותר, אלא את זה שיתאים באופן מיטבי למבנה כף הרגל. העדיפו לקנות נעליים זולות מאשר להישאר עם נעליים יקרות אך משומשות יתר על המידה.

תזונה ושינה לקויה

לאורח החיים המערבי השפעה לא מבוטלת על הבריאות הכללית, מה שיכול לגרום להופעה מיידית של כאבי ברכיים. לפי הרפואה הסינית, איבר הכליות מסמל את מפרק הברך. איבר זה נחשב לבסיס של הגוף, וכאשר הוא נחלש הוא "מאותת" לנו על ידי הופעה של כאבי ברכיים. לרוב יופיעו גם בעיות שינה וכאבי גב תחתון.

דוגמא טובה לכך ניתן למצוא באוכלוסיית החיילים הלוחמים אשר במקרים רבים עוברים לילות ללא שינה, צורכים מוצרים עתירי סוכר ואז יוצאים למסע ארוך, ובסיומו סובלים מכאבי ברכיים מובחנים.

גם באנשים בוגרים התופעה קיימת ונוכחת. אנשים רבים אינם מקפידים על שגרת שינה בריאה וצורכים ג'אנק פוד באופן יומיומי. כאשר קיימת חולשה מסוימת בכליות, אותם אנשים ירגישו "ברכיים חלשות" וכאבים בקדמת הברך והגב התחתון לאחר ביצוע אימונים אינטנסיביים. הפתרון: הקפידו על שגרת שינה בריאה, השתדלו לצרוך מוצרים בריאים והימנעו מג'אנק פוד ובמקביל היעזרו בטיפול דיקור משלים.

שרירים חלשים

האדם המודרני מאופיין באורח חיים יושבני, ופעילות גופנית – כאשר היא באמת מתבצעת – נעשית לרוב בזמן מוגבל וללא חימום. במקרים אלה המציאות מכתיבה היחלשות של שרירי סובבי הברך, דבר המוביל לפיזור העומס על הרצועות והגידים שמסביבם.

אם לא קיימת פציעה משמעותית בברך והאדם מסוגל לעשות תרגילים פשוטים, יש לעבוד על חיזוק השרירים הגדולים המתחברים לברך. שרירים אלו הם הארבע-ראשי, האם סטרינגס , סרטוריוס וגרסיליס. חיזוקם יוריד את מרב העומס מהברך ועל ידי כך יאפשר להוריד ואף להעלים לגמרי את הכאבים.

במקרה זה תרגילי חיזוק לפלג הגוף התחתון דוגמת סקוואט, מכרעים ועוד יעשו את העבודה, ואף יעזרו על הדרך לחזק את שרירי הליבה ולשפר את היציבה.

צפו גם בסרטון של אביהו קוזי אשר מסביר על הגורמים לכאבי ברכיים:

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה