נמאס מהכאבים?

אנשים רבים יחוו פריצת דיסק במהלך חייהם. חוליות עמוד השדרה שלנו מופרדות זו מזו באמצעות דיסקים העשויים מסחוס עבה. אך עם השנים חלה התנוונות של הדיסקים ושחיקה של הסחוס, המפריד בין החוליות. עומס יתר או פציעה של הגב עלולה להוביל לפריצת דיסק בעמוד השדרה, המתבטאת בפריצה של חלקו הפנימי של הדיסק מהשכבה החיצונית. הדבר יוצר תחושת כאב עזה וחדה, המגבילה את יכולת התנועה ופוגעת באופן מהותי באיכות החיים. מדובר על תופעה נפוצה יחסית, הנגרמת על ידי הלחץ שנוצר באמצעות הדיסק על עצבי הגב. הרפואה הסינית מסוגלת להקל על תחושת הכאב ולשפר את איכות החיים שלכם. מומלץ לרוב לשלב בין הפתרונות של הרפואה הקונבנציונאלית לבין הרפואה הסינית, על מנת ליהנות מהיתרונות של שני העולמות.

פריצת דיסק

פריצת דיסק – מה חשוב לדעת בנושא?

קודם כל, כדאי לדעת כי המקום השכיח ביותר לפריצת דיסק הינו הגב התחתון. אנשים רבים נוטים להרים משאות כבדים או לגרום לעומס יתר על הגב התחתון שלהם, מבלי להקפיד על תבנית תנועה נכונה. הדבר נכון לגבי מתאמנים בחדר כושר, שאינם מקפידים על ביצוע מדויק של התרגיל, אך גם לגבי אימהות טריות, המתכופפות לעיתים תכופות לכיוון התינוק שלהן. פריצת דיסק מאופיינת לרוב בכאבי גב חזקים וחדים, המאופיינים באזור ספציפי ולעיתים קרובות מוקרנים לאזור אחת הרגליים או אזור המפשעה. חלק מהאנשים כלל אינם מרגישים תחושת כאב בגב, אלא חווים אך ורק כאבים באזור הרגליים והמפשעה, כתוצאה מפגיעה באחד העצבים שמתחילים בגב ומסתיימים בכף הרגל. חלק מהאנשים הסובלים מפריצת דיסק יתקשו להרים את כף הרגל או יחוו תחושת נימול או הירדמות לאורך הרגל. במקרים קשים יותר, עלולה להיגרם פגיעה ביכולת להטיל שתן או צואה, בשל פגיעה בשלפוחית השתן והמעיים. 

טיפול במקרים של פריצת דיסק 

אנשים הסובלים מפריצת דיסק עלולים לחוות תחושת כאב מוגברת בעמוד השדרה בזמן שיעול, התעטשות או צחוק. מדובר על מצב שמשפיע באופן ניכר על איכות החיים ומונע את היכולת לתפקד בצורה תקינה בחיי היומיום. ברוב המקרים הרפואה הקונבנציונאלית מציעה מנוחה, הימנעות מעומס על אזור הגב, נטילת תרופות נוגדות דלקת ושיכוך כאבים, זריקות קורטיזון וזריקות אפידוראליות. במקרים חמורים ניתן לבצע התערבות כירורגית, על מנת להוציא או להמיס את הדיסק. אך מטופלים רבים אינם חווים שיפור בתחושת הכאב, למרות הטיפול הקונבנציונליים. לכן כדאי לזכור כי הרפואה הסינית מציעה פתרון מקיף לתחושת הכאב, הן במקרים אקוטיים והן במקרים כרוניים.

אנו במרפאת הכאב של אביהו נשמח לספק לכם טיפול מקיף ויעיל במקרים של פריצת דיסק. הרפואה הסינית מתבוננת על גוף האדם כמכלול, לכן מדובר על טיפול הוליסטי, הנוגע לכל תחומי החיים. הטיפול יכלול אבחון מקצועי וטיפול מותאם אישית, בהתאם לאורח החיים שלכם ולעוצמת הכאב שאתם חווים. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי, צרו קשר!

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

נגן וידאו
נגן וידאו