נמאס מהכאבים?

 איך מתמודדים עם כאבי ראש?

סוגי הכאבים השונים שיכולים לתקוף את האדם בחייו הם רבים ומגוונים, אך מכולם, אחד היותר ידועים, מרגיזים וקשים הוא כאב הראש. כולם סובלים מכאבי ראש. יש כאלה שמתמודדים איתם אחת לכמה זמן, ויש כאלה שלרוע המזל נלחמים איתם באופן שגרתי. ישנם כאבי ראש קטנים וקלים יחסית, וישנם כאלה שיכולים, פשוטו כמשמעו, לשתק את הסובל מהם עד יעבור זעם.

מבחינה מערבית, הרפואה עדיין אינה יודעת לאמוד את הגורמים לכאבי ראש. אנו כן יודעים שבעת מיגרנות למשל, יש כיווץ והרפיה מאוד חזקים של הוורידים מסביב למוח, דבר שגורם לכאב חזק כתוצאה מירידת אספקת הדם לאזור. גם בעיות צוואר כמו פריצת דיסק יכולות לגרום לכאבי ראש חזקים.

אחד מהסוגים היותר נפוצים הם כאבי ראש לוחצים (Tension Headaches) המתאפיינים בכאבים בצדי הראש או תחושה של "לחיצות" על הראש כמו במלקחיים. בעת התקף, המקומות הכואבים מאוד רגישים למגע. משך הזמן הוא לפחות 30 דקות ויכול להימשך ימים, אך לרוב ניתן להמשיך את הפעילות היומיומית ללא החמרה של ההתקף.

הסיבות לכאבים האלה מגוונות וכוללות צריכה עודפת של קפאין, סטרס, חוסר שינה או שינה לא איכותית. במקרה זה ניתן להקל על הכאב על ידי שימוש במשככי כאבים, הנחת קומפרסים קרים על צדי הראש למשך 30 שניות, או שימוש בשמן מנטה על ידי הרחה או מריחה. תרגול יוגה גם יעזור מאוד, או כל פעילות שמניעה את הדם ותעזור להוריד את העומס מהראש. בטווח הארוך, שינוי הרגלי שינה לשינה איכותית יותר יכול להוביל לשיפור המצב.

כמובן שאם מדברים על כאבי ראש אי אפשר שלא למנות גם את הידוע והכואב מכולם – המיגרנה. המיגרנה מאופיינת בכאבי ראש "פועמים" המגיעים בפולסים, נמשכים לפחות 12 שעות, ומשבשים באופן חמור את הפעילות היומיומית.

ההתקף לרוב יתחיל בלילה או בשעות הבוקר המוקדמות. 20% מהמטופלים ירגישו תחושה שמכונה "Aura"', המאופיינת בתחושת עפיפות בראש והופעת אורות בוהקים וניצוצות בראייה. תופעות נוספות הן בחילות והקאות, או כאבים מסביב לעין ובאזור הסינוסים.

בפועל, מבחינת הרפואה המערבית, הסיבות למיגרנות רבות אך אינן מובהקות. נמצא כי צריכה של קפאין, שוקולד, גבינה צהובה או מונוסודיום גלוטומט יכולה לעורר מיגרנות. בנוסף ידוע כי עייפות מרובה ומצבים רגשיים עמוסים וקיצוניים תורמים אף הם להופעת ההתקף.

 

מה ניתן לעשות במקרה של כאבי ראש?

במקרים אלה ניתן לכבות את האורות ולמצוא פינה שקטה ורגועה.
תרופות מבוססות קפאין על אף ש המרחיבות את כלי הדם בראש עוזרות בכ-20% בממוצע. גם שינוי טמפרטורה על ידי מעבר מחום לקור וההפך ידוע כאמצעי להקלה על תסמיני מיגרנה.

במחקר שביקש לבדוק אלו צמחי מרפא עוזרים להתקף מיגרנה נמצאו הצמחים הבאים כתורמים להפחתת התסמינים:Tanacetum parthenium, Petasites hybridus, Hypericum perforatum. במרפאה רקחנו פורמולה ייעודית למיגרנות המבוססת על צמחים אלו וצמחים נוספים ידועים ברפואה הסינית שבהם נעשה שימוש בהצלחה במשך יותר ממאה שנה להפחתת תסמיני מיגרנות.

גם דיקור יעיל מאוד למיגרנות ונחקר רבות, כמו במחקר זה שנעשה על 2300 איש. ראו שיפור אדיר בקבוצת הנחקרים שעברו טיפולים בדיקור וירידה של 50 אחוז בכאב המקומי .
בחינת הרפואה הסינית, במצבים של מיגרנות יש עודף במרידיאנים שסובבים את הראש, דבר הגורם לעומס. בזמן התקף אנו מורידים את העומס על ידי הפחתת לחץ הדם ופתיחה של המרידיאנים באזור הרקות. בדרך כלל בזמן התקף מיגרנה חמור מקובל לעשות את הטיפול באזור חשוף ללא אור ולהוציא עודף דם מאחורי הראש (בדרך כלל טיפה אחת או שתיים). הקלה מורגשת לאחר שלוש דקות.

בנוסף, חשוב לזכור שלמרות שיעילות הדיקור גבוהה בזמן התקף, יעילותו במניעה גבוהה אף יותר. לרוב אנו רואים תקיעות במרידיאן הכבד כתוצאה מתזונה לקויה ועודף סטרס. בעזרת הדיקור אנו מניעים אותו וככה מונעים את היווצרות התקיעות בראש.

כאשר מדובר על טיפול משולב של דיקור ונטילת פורמולות צמחים במרפאת הכאב של אביהו, התוצאות מורגשות באופו מהיר והדבר אף מסייע למטופל לשנות הרגלי חיים. לאחר שיפור במצב ניתן להיעזר בטיפול תחזוקה בודד בחודש.אביהו קוזי

לא נפתרה הבעיה?

קבלו את הכסף בחזרה. כן אני עד כדי כך בטוח שאשים סוף לכאב שלך!

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה