נמאס מהכאבים?

טיפול בכאבי שרירים

נמאס לכם להתמודד עם כאבי שרירים יום אחר יום? האם אתה מוצא את עצמך כל הזמן מחפש הקלה ותוהה אם יש פתרון שם בחוץ שיכול באמת לעזור לך?

ובכן, אתם במקום הנכון כי היום אנחנו צוללים עמוק לתוך הטיפול בכאבי שרירים. החל מהגורמים התורמים לאי נוחות זו, וכלה בתסמינים השונים שאתה עלול להיתקל בהם, אנו דואגים לך עם כל המידע הדרוש לך כדי להבין ולטפל בבעיה נפוצה זו.

כאבי שרירים יכולים לנבוע ממגוון סיבות, כגון שימוש יתר, פציעות, מתח ומצבים רפואיים. חשוב לזהות את הגורם הבסיסי על מנת לטפל בכאב ביעילות.

לכן, אם אתם מוכנים להיפרד מכאבי שרירים ולמצוא את ההקלה שמגיעה לכם, המשיכו לקרוא. אנחנו עומדים לצאת למסע כדי להבין טוב יותר ולהתגבר על אי הנוחות בשרירים אחת ולתמיד.

גורמים

כאבי שרירים יכולים להיגרם ממגוון גורמים, וחשוב להבין את הסיבה הבסיסית על מנת לטפל ולנהל את הכאב בצורה יעילה. גורם נפוץ אחד הוא שימוש יתר בשרירים, כגון ביצוע תנועות חוזרות או השתתפות בפעילות גופנית בעצימות גבוהה ללא חימום או קירור מתאימים. פציעות, כגון מתחים או נקעים.

לחץ ומתח יכולים לתרום לכאבי שרירים גם כן. כאשר אנו לחוצים, השרירים שלנו נוטים להתהדק, מה שמוביל לאי נוחות וכאב. בנוסף, מצבים רפואיים מסוימים, כגון דלקת פרקים, פיברומיאלגיה והפרעות אוטואימוניות, עלולים לגרום לכאבים כרוניים.

תסמינים

התסמינים יכולים להתבטא בדרכים שונות, והבנת הסיבה הנפוצה יכולה לסייע בזיהוי הגורם הבסיסי והטיפול המתאים. הסימפטום הבולט ביותר של כאבי שרירים הוא טווח תנועה תקוע, אי נוחות מקומית או כאב באזורים ספציפיים של הגוף. כאב זה יכול לנוע בין קל לחמור ועלול להחמיר עם תנועה או פעילות.

בנוסף לכאב, נוקשות שרירים היא סימפטום שכיח נוסף. שרירים תפוסים עשויים להרגיש תפוסים, וזה יכול להיות מאתגר לנוע או לבצע פעילויות יומיומיות. טווח תנועה מופחת הוא גם חווה לעתים קרובות, כאשר אנשים מתקשים למתוח, להגמיש, או להאריך את השרירים שלהם באופן מלא.

חשוב לשים לב לכל הסימפטומים הנלווים שעשויים להצביע על מצב חמור יותר. אלה עשויים לכלול נפיחות, אדמומיות או חום סביב האזור הפגוע, אשר יכול להצביע על דלקת או זיהום. יש לעקוב גם אחר חולשת שרירים, חוסר תחושה או עקצוץ באזורים הסובבים, שכן הם יכולים להצביע על מעורבות עצבית.

כאבי שרירים ברגליים

כאבים ברגליים יכולים להיגרם ממגוון גורמים ויכולים לנוע בין קל לחמור. אחת הסיבות השכיחות לכאבי שרירים ברגליים היא התכווצויות שרירים, שהן התכווצויות כואבות שיכולות לקרות באופן פתאומי ולהימשך מספר שניות עד מספר דקות. התכווצויות אלה יכולות להיות מופעלות על ידי התייבשות, חוסר איזון אלקטרוליטים, או שימוש יתר של השרירים. תרגילי מתיחה, שמירה על הידרציה טובה וצריכת מזונות עשירים באשלגן ומגנזיום יכולים לעזור למנוע התכווצויות שרירים ולהקל על הכאב הקשור אליהם.

סיבה שכיחה נוספת היא מתיחות וקרעים שרירים. זה קורה כאשר סיבי השריר נמתחים יתר על המידה או קרועים, לעתים קרובות עקב פעילויות כמו ריצה או הרמת חפצים כבדים. פרוטוקול הטיפול הנפוץ,(rice) מנוחה, קרח, דחיסה והגבהה היא גישה טיפולית נפוצה למתיחות שרירים. תרגילי מתיחה עדינים יכולים גם לעזור בתהליך ההתאוששות.

טיפול בכאבי שרירים
כאבי ידיים
כאבי שרירים בכל הגוף

כאבי שרירים יכולים לפעמים להיות מורגשים לא רק באזור ספציפי אחד, אלא בכל הגוף. סוג זה של כאב קשור לעתים קרובות עם מצבים רפואיים מסוימים, כגון פיברומיאלגיה ותסמונת כאב מיופציאלי.

פיברומיאלגיה היא מצב כרוני המאופיין בכאבי שרירים נרחבים ורגישות. זה יכול גם לגרום לעייפות, הפרעות שינה, ובעיות קוגניטיביות. בעוד הגורם המדויק של פיברומיאלגיה אינו ידוע, הוא האמין כי הוא כרוך בשילוב של גורמים גנטיים, סביבתיים, ופסיכולוגיים.

תסמונת הכאב המיופציאלי, לעומת זאת, מאופיינת בנוכחות של נקודות טריגר בשרירים, שהם אזורים ספציפיים של לחץ ורגישות. נקודות טריגר אלה יכולות לגרום לכאב מופנה בחלקים אחרים של הגוף.

כאבים ועייפות

כאבי שרירים ועייפות הולכים לעתים קרובות יד ביד, שכן אחד יכול להחמיר את השני. כאשר השרירים עובדים יתר על המידה או נפצעים, הם יכולים להיות מודלקים, מה שמוביל לכאב. כאב זה יכול להקשות על ביצוע פעילות גופנית, אשר לאחר מכן יכול להוביל לחולשת שרירים ועייפות. מצד שני, עייפות יכולה גם לתרום לכאבים, כמו גם שרירים עייפים נוטים יותר לפציעות ומתח.

כדי להתמודד הן עם כאבי שרירים והן עם עייפות, חשוב לתעדף מנוחה והתאוששות נכונה. זה כולל קבלת כמות מספקת של שינה בכל לילה, כמו שינה חיונית לתיקון שרירים והתחדשות. נוסף על כך, שמירה על תזונה מאוזנת הכוללת שפע של חומרים מזינים והידרציה יכולה לעזור לתמוך בבריאות השרירים ולהפחית עייפות.

טיפול בכאבי שרירים באמצעות דיקור סיני ואינפרא אדום. (כולל מחקר)

דיקור סיני וטיפול אינפרא אדום הן אפשרויות טיפול מוכחות שצברו פופולריות בשנים האחרונות בשל יעילותן בהקלה על כאבי שרירים. שתי השיטות פועלות על ידי מיקוד נקודות ואזורים ספציפיים בגוף כדי לקדם ריפוי ולהפחית כאב. בשנים האחרונות יצאו  מחקרים שהראו תוצאות מבטיחות.

מחקרים על דיקור סיני לכאבי שרירים הוכיחו את יכולתו לעורר שחרור אנדורפינים, שהם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף. דיקור סיני גם מקדם את זרימת הדם לאזורים הפגועים, מה שעוזר להפחית דלקת ולהאיץ את תהליך הריפוי. בנוסף, דיקור סיני נמצא מווסת את האותות הנשלחים על ידי מערכת העצבים, ולמעשה קוטע את מחזור הכאב.

טיפול אינפרא אדום, לעומת זאת, מנצל את החום כדי לחדור עמוק לתוך השרירים והרקמות הרכות, מקדם הרפיה והפחתת כאב. טיפול זה יכול להינתן באמצעות סאונות אינפרא אדום, כריות חימום או מכשירים מיוחדים וספציפיים כמו מכשיר הננו פיין שלנו שנועד בדיוק לזה. טיפול אינפרא אדום הוכח כמגביר את זרימת הדם, משפר חמצון ומשפר את אספקת החומרים המזינים לשרירים, ומסייע בתיקון ובהתאוששות שלהם.

מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת Journal of Pain Research בדק את ההשפעות של דיקור סיני וטיפול אינפרא אדום על כאבי שרירים בקבוצת משתתפים. המחקר מצא כי שתי השיטות הובילו להפחתה משמעותית בעוצמת הכאב ולשיפור התפקוד הגופני. המשתתפים דיווחו על ירידה בנוקשות השרירים והגדלת טווח התנועה לאחר קבלת הטיפולים.

ראוי גם להזכיר כי חוויות אישיות עם דיקור סיני וטיפול אינפרא אדום יכול להשתנות. אנשים מסוימים עשויים למצוא טיפולים אלה יעילים מאוד בהקלה על כאבי השרירים שלהם, בעוד שאחרים עשויים שלא לחוות את אותה רמה של הקלה. חשוב לגשת לטיפולים אלהכאשר משלבים מכשיר ספציפי לטיפול בכאב ולא כל אינפרא אדום שכן המגוון הוא רחב.

לסיכום, דיקור סיני וטיפול אינפרא אדום הן אפשרויות הטיפול הטובות ביותר לספק הקלה על כאבי שרירים. מחקרים עדכניים מצביעים על הפחתת הכאב ושיפור של התפקוד הגופני. 

תרופות סבתא לכאבי שרירים

כ תרופות טבעיות יכולות להיות אפשרות בטוחה ויעילה. תרופות אלה מתמקדות לעתים קרובות בהפחתת דלקת, הרפיית שרירים וקידום ריפוי. הנה כמה תרופות טבעיות שעשויות לעזור להקל על כאבי שרירים:

  • תוספי צמחים: לצמחי מרפא מסוימים יש תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להקל על כאבי שרירים. כורכום, זנגביל וטופר השטן משמשים בדרך כלל בזכות ההשפעות הטבעיות שלהם לשיכוך כאבים. עשבי תיבול אלה ניתן לקחת כמו תוספי מזון או מבושל לתוך תה.
  • שמנים אתריים: עיסוי שמנים אתריים לאזור הפגוע יכול לספק הקלה על כאבי שרירים. יש לשמני נענע חריפה, לבנדר ואקליפטוס סגולות משככות כאבים ונוגדות דלקת שיכולות לעזור להקל על כאבים ודלקת. לדלל את השמנים עם שמן נשא, כגון קוקוס או שמן חוחובה, לפני החלת אותם על העור.
  • אמבטיות מלח אפסום: טבילה באמבטיה חמה עם מלח אנגלי יכולה לעזור להרפות שרירים ולהפחית כאב. מלח אנגלי מכיל מגנזיום, בעל תכונות להרפיית שרירים. מוסיפים 1-2 כוסות מלח אנגלי לאמבטיה חמה ומשרים למשך 20-30 דקות.
  • חבילות קרח: מריחת שקית קרח על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית את הדלקת ולהקהות את הכאב. לעטוף שקית קרח או חבילה קרה במגבת דקה ולמרוח אותו על האזור הכואב במשך 15-20 דקות בכל פעם, כמה פעמים ביום.
  • טיפול בחום: הפעלת חום על השרירים יכולה לעזור להגביר את זרימת הדם, להרפות את השרירים ולהפחית כאב. השתמשו בכרית חימום, דחיסה חמה או התקלחו במקלחת חמה כדי לספק הקלה.
  • סאונה- כניסה לסאונה למשך 15 דקות ,יציאה לאוויר הפתוח ל10 דקות ואז עוד 15 דקות בפנים, השיפור יהיה כמעט מיידי, זאת ההמלצה החשובה ביותר שלנו שראינו שעובדת פעם אחרי פעם.
  • מתיחות ותרגילים עדינים: מתיחת השרירים הפגועים יכולה לעזור להקל על כאבי שרירים ולשפר את הגמישות. שלבו תרגילים עדינים כמו יוגה או טאי צ'י בשגרה שלכם כדי לקדם את כוח השרירים הכללי ואת גמישותו.
  • מנוחה והרפיה: לתת לשרירים זמן לנוח ולהתאושש הוא חיוני לריפוי. הימנעו ממאמץ יתר ועסקו בטכניקות הרפיה כגון נשימות עמוקות, מדיטציה או הפסקה בתנוחה נוחה.
  • הידרציה: שמירה על הידרציה חשובה לבריאות השרירים. שתו הרבה מים במהלך היום כדי לשמור על השרירים שלכם מיובשים ולשטוף החוצה רעלים שיכולים לתרום לכאבי שרירים.

בעוד תרופות טבעיות יכולות להיות מועילות להקלה על כאבי שרירים, חשוב לציין כי הם לא יכולים לעבוד עבור כולם או בכל מקרה. לעיתים כל מה שצריך זה תוספת של מגנזיום אבל לרוב מדובר בבעיה עמוקה יותר שכוללת גם עייפות כללית גבוהה,במרפאה אנו מאבחנים את המקרה בצורה ייחודית ובעזרת בדיקות דם ומצליחים לפתור 93% ממקרי כאבי השרירים .

נשמח לעזור ,אביהו.

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה