נמאס מהכאבים?

האם אי פעם חשתם כאב חד בגב השמאלי העליון, ותהיתם מה יכולה להיות הסיבה? כאבי גב, במיוחד בצד שמאל העליון זוהי תלונה נפוצה שרבים מאיתנו חולקים, אך הסיבות מאחוריה נותרות בגדר תעלומה עבור הסובלים.
את שיטות הטיפול העצמי שיכולות להרים את המשקל מהכתפיים שלכם

סיבות שכיחות לכאבי גב שמאלי עליון

כאבי גב שמאלי עליון, מקורם במגוון מקורות, החל ממאמץ שרירים חולף ועד מצבים רפואיים כרוניים. אחת הסיבות השכיחות היא יציבה לקויה, הנפוצה במיוחד במקום העבודה של ימינו שבו ישיבה ממושכת מול מחשב מפעילה עומס מופרז על שרירי הגב. עם הזמן, זה יכול להוביל לחוסר איזון שרירים ואי נוחות באזור הגב השמאלי העליון.

תורם משמעותי נוסף הוא שימוש יתר בשרירים. ביצוע תנועות חוזרות ונשנות או הרמת חפצים כבדים בצורה לא נכונה עלולים לאמץ את שרירי הגב, מה שמוביל לכאב ואי נוחות. בעיקר מופיע אצל הורים צעירים שמרימים את התינוק הרבה תופעה זו נפוצה במיוחד בקרב ספורטאים ואנשים עם עבודות תובעניות פיזית. פציעות הנובעות מתאונות או ספורט יכולות גם להוביל לכאבי גב קשים או כרוניים, המחייבים תקופת החלמה ארוכה יותר. בעיות כרוניות או מולדות כגון עקמת, שבה עמוד השדרה מתעקל בצורה לא תקינה, או דלקת פרקים, המאופיינת בדלקת של המפרקים, יכולים לתרום לכאבי גב שמאל עליון מתמשכים.

מניעה ותרופות ביתיות

מניעת כאבי גב שמאלי עליון קשורה לעיתים קרובות לשמירה על יציבה בריאה וביצוע פעילות גופנית סדירה. בהתחשב באורח החיים היושבני שלנו, נקיטת צעדים פרואקטיביים כדי להגן על הגב שלנו היא חיונית. זה מתחיל באימוץ רהיטים מעוצבים ארגונומית התומכים בקימור הטבעי של עמוד השדרה, במיוחד עבור אלה המבלים שעות ארוכות ליד שולחן. באותה מידה, שילוב הפסקות קצרות וקבועות לעמידה, מתיחות והליכה יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון למאמץ שרירים וכאבי גב.

בנוסף לארגונומיה במקום העבודה, שילוב תרגילים המחזקים את הגב, הכתפיים והבטן בשגרה יכול לשפר את יציבות הליבה ולמנוע כאבי גב. עם זאת, זה לא רק על פעילות גופנית; למידה ויישום של טכניקות הרמה נכונות חיוניות באותה מידה. לדוגמה, תמיד כיפוף בברכיים ושמירה על העומס קרוב לגוף יכולים למנוע מאמץ מיותר.

עבור כאבי גב קרובים או קיימים. טכניקות כגון יישום טיפול בחום או חבילות קרח יכול להפחית דלקת ולהרגיע את הכאב אנו תמיד ממליצים 5 דקות משהו קר ו2 דקות קר ולהחליף. יתר על כן, עיסוק בתרגילי מתיחה עדינים או יוגה יכול לשפר את הגמישות ולהפחית את המתח באזור הגב השמאלי העליון. ראוי גם לציין כי ניהול מתח באמצעות תרגולים כמו מדיטציה או תרגילי נשימה מודעת יכול להשפיע בעקיפין ולהקל על כאבי גב על ידי הרפיית שרירים תפוסים הנגרמים על ידי מתח פסיכולוגי.

בעוד שתרגילי מתיחה יכולים להיות יעילים לשיפור כאבי גב קלים עד בינוניים יש גב כאבים קשים או כרוניים שלא נפתרים ללא טיפול מדויק של מטפל מתמחה באורטופדיה. אם כאבי הגב שלך נמשכים תקופה ממושכת, לא מראים שיפור עם תרופות ביתיות ותרגילים, מסלימים בעוצמתם, או מלווים בתסמינים מדאיגים אחרים כגון חוסר תחושה, חולשה או קשיי נשימה, הגיע הזמן להתייעץ מטפל מומחה באופן דומה, אירועים המובילים לכאבי גב פתאומיים ואקוטיים, כמו נפילה או מכה ישירה, מצדיקים טיפול רפואי מיידי.

התעלמות מסימנים אלה ועיכוב הטיפול המקצועי עלולים להחמיר את הבעיה הבסיסית, ולהוביל לכאב כרוני או לסיבוכים בריאותיים חמורים יותר.

טיפול בשכם שמאל סימון
טיפול בשכם שמאל סימון

איך מטפלים במרפאה שלנו בכאב גב בצד שמאל למעלה?

  • דיקור – דיקור מניע את הדם באזור הגב העליון ומתחיל תהליך ריפוי מקומי וספציפי של הגוף.
    מניסיוני בחלק גדול מהמקרים כאבי גב באים לאחר בעיה וטראומה רגשית בזמן הטיפול אנו מתשאלים ומטפלים בזה בעזרת הדיקור ובתרגילי נשימות בבית במיוחד אם זה מקרה של לחץ וסטרס מתמיד.
  • מכשיר הננו פיין שלנו – מכשור המתקדם בעולם לטיפול בעזרת אינפרא אדום רחוק שמניע את השרירים, במידה ומדובר ״שריר תפוס״ הוא מרפה את השרירים הזוקפים של הגב ומוריד את הכאב לעיתים אף במיידי ומניע את הנוזל בתוך השריר ,וכמובן מוריד דלקת בצורה אפקטיבית ביותר.
  • קינזיוטייפ – טייפים צבעוניים במשקל העור שמורידים דלקת גם לאחר הטיפול ולוקחים את העומס על האזור ונותנים תמיכה.
  • פורמולות מחקרפורמולת הgav שלנו. לקחנו צמחי מרפא שעברו מחקר רפואי לכאבי גב עליון ,הפורמולה מתמחה בהורדת דלקת ושיפור זרימת הדם בגב העליון ומרכז הגוף והפכנו אותם לנגישים למטופלים שלנו ולא רק לבאי בתי החולים הפרטיים.

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה