כאבי כתפיים

כאבי כתפיים נחשבים לאחת התלונות הנפוצות ביותר, מאחר ומדובר על מפרק עדין יחסית, שנוטה להיפצע בקלות. כאב בכתף עלול להשפיע על כל איכות החיים, מאחר ותחושת הכאב מגבילה את היכולת לבצע פעילות גופנית ואף מונעת פעולות יומיומיות בסיסיות, כגון היכולת להתלבש, להסתרק וכדומה. הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בכאבי כתפיים באמצעות משככי כאבים, כדורים נוגדי דלקת, טיפולי פיזיותרפיה ובמקרים קשים אף ניתוחים כירורגיים. אך הרפואה הסינית יכולה להציע פתרונות יעילים לא פחות, ובחלק מהמקרים אף יותר מהרפואה הקונבנציונאלית. ידוע כי דיקור יכול להיות יעיל במיוחד במקרים של כאבי כתפיים, מאחר והוא מאפשר לשחרר את החסימה האנרגטית באזור ולהקל משמעותית על הכאב. מטפל מקצועי ומנוסה יאבחן תחילה את מקור הכאב ורק לאחר מכן יציע את שיטת הטיפול היעילה ביותר. בחלק מהמקרים יהיה צורך להשתמש במוקסה ובכוסות רוח, בעוד שבמקרים אחרים יהיה צורך בדיקור, צמחי מרפא ושינוי באורח החיים.

כאבי כתפיים

מהן הסיבות להתפתחות של כאבי כתפיים?

כאבי כתפיים עלולים להופיע כתוצאה מדלקת בגידי הכתף, הנגרמת כתוצאה מפעילות גופנית לא מדויקת. ביצוע לא נכון של תרגילי כושר שונים, או לחילופין, עומס יתר ומחסור במנוחה מספקת, עלול להוביל להתפתחות של דלקת. הדלקת גורמת לתחושת כאב ומגבילה את טווח התנועה. חשוב לציין כי הדלקת עלולה להיווצר גם אצל אנשים שעובדים רבות עם הכתפיים בחיי היומיום שלהם, כגון שיפוצניקים, גננים, אנשי הייטק וכל מי שאינו מקפיד על ישיבה נכונה מול המחשב. כמו כן, תחושת הכאב עלולה להופיע בעקבות קרע בגידי הכתף, הנחשב לשכיח יחסית בגיל מבוגר. חלק מהאנשים יסבלו מתחושת כאב בכתף ובצוואר כתוצאה מבלט או פריצת דיסק, שינויים ניווניים בעצמות, טראומה או כתף קפואה. כתף קפואה הינה תופעה שבה הכתף מתאבנת וגורמת לכאבים עזים, כתוצאה מדלקות חוזרות ונשנות וממחסור בגמישות בשרירי הכתף.

כאבי כתפיים – טיפול לפי הרפואה הסינית

בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית ממליצה על טיפולי פיזיותרפיה, מנוחה ושיכוך דלקות וכאבים באמצעות כדורים ייעודיים, הרפואה הסינית מתייחסת לתופעה בצורה שונה לחלוטין. ברוב הפעמים המטפל בוחר בדיקור סיני, על מנת להזרים את אנרגיית הצ'י ולשפר את זרימת הדם ונוזל הלימפה באזור. כמו כן, ניתן לעשות שימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה ייעודיים, על מנת לשפר ולזרז את תהליך הריפוי. המטרה היא לחמם ולהניע את זרימת הדם באזור, לכן לא פעם נעשה שימוש במוקסה או בכוסות רוח. כמו כן, ניתן להשתמש בטווינא על מנת לשחרר ולרכך את השרירים, דבר שישפר את התנועתיות של הכתף וישחרר את הגבלת התנועה.

אנו במרפאת הכאב של אביהו נשמח לספק לכם אבחון מקיף לצד טיפול בהתאמה אישית במקרים של כאבי כתפיים. אנו מאמינים ביחס אישי וליווי צמוד לכל אורך הדרך, עד להחלמה מלאה. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור לייעוץ, צרו קשר!