כאבי גב תחתון

 

אנו מבלים את מרבית הזמן שלנו בישיבה, בין אם מדובר על ישיבה מול המחשב במשרד, או לחילופין, ישיבה על הספה מול הטלוויזיה. כמו כן, רוב האנשים מבזבזים חלק ניכר מהיום שלהם בנסיעות ארוכות ומתישות בפקקים, דבר שמוסיף זמן ישיבה נוסף לחיי היומיום. יש לזכור כי הגוף שלנו זקוק לתנועה, על מנת לאפשר הזנה מספקת של הרקמות השונות ולמנוע כאבי גב תחתון בין היתר. במהלך הישיבה הממושכת אנו בעצם פוגעים בהזנת הרקמות, מקשים על זרימת הדם ופוגמים בגמישות הטבעית של השרירים והמפרקים השונים. לכן אין זה מפתיע כי מרבית האנשים בעולם המודרני יסבלו במהלך חייהם מכאבי גב תחתון. אך חשוב לזכור כי ניתן לשפר את המצב ולתת מענה לכאבי גב תחתון, באמצעות טיפול מתאים והקפדה על תנועה מספקת במהלך היום.

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון – קווים לדמותם

כדאי לדעת כי מעבר להסבר הפיזיולוגי להיווצרות כאבי הגב, ניתן למצוא הסברים נוספים, שיכולים להאיר את הנושא בזוויות מעט שונות. יש לזכור כי הגוף והנפש שלנו אינם נפרדים זה מזה, לכן חוויות נפשיות שונות משפיעות על הגוף ולהיפך. אנשים שחוו טראומות שונות נמצאים בסיכון גדול יותר לסבול מכאבים כרוניים, לעומת אנשים אחרים. הגב שלנו מהווה את המשענת של כל הגוף, לכן לפי הרפואה הסינית הגב סופג את כל המתחים השונים, שפוגשים אותנו במהלך היום. ידוע כי הגב מכיל את כל הלחצים המופעלים עלינו והוא שומר את כל המטענים הרגשיים, שאנחנו מנסים להדחיק. לכן אין זה מפתיע כי בשלב מסוים בחיים, הגב נכנע לכל הלחץ המופעל עליו ומתחיל לאותת על כך באמצעות תחושת כאב. כל מי שסובל מכאבי גב חייב לשאול את עצמו, האם הוא מדחיק רגשות, רצונות וטראומות עבר, שעלולות להוות את הסיבה לתחושת הכאב הכרונית?

המשמעות של כאבי גב תחתון

לפי הרפואה הסינית לכל אחד מחלקי הגב השונים יש את המשמעות שלו מהבחינה הרגשית. עמוד השדרה אחראי על היציבות המנטלית שלנו ועל היכולת שלנו לעמוד בקשיים ובמכשולים השונים שפוגשים אותנו במהלך הדרך. אך כאשר מדובר על כאבים בגב תחתון, כדאי לדעת כי אזור זה של הגב מקושר לאמונה שלנו לגבי קבוצת ההשתייכות שלנו. כאבי גב תחתון יכולים לנבוע כתוצאה מתחושת חוסר שייכות למשפחה או לחברים שסובבים אתכם, או לחילופין, להעיד על מחסור באהבה ותמיכה מהסביבה. אנשים שסובלים מכאבים בגב תחתון חווים לרוב פחדים וחרדות קיומיות, לכן חשוב להתייחס לנושא ולטפל בו, על מנת להיפטר מתחושת הכאב הכרונית.

אנו במרפאת הכאב של אביהו נשמח לסייע לכם לטפל במקרים של כאבי גב תחתון. אנו מקפידים על אבחון מקצועי וטיפול מקיף ומעמיק, לצד יחס אישי וליווי צמוד לכל אורך הדרך. אנו משתמשים בעולם הרפואה הסינית על מנת לטפל בכאבים כרוניים ולהחזיר את הגוף למצב הטבעי וההרמוני שלו. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!