נמאס מהכאבים?

האם אי פעם חוויתם צריבה, או כאב דמוי התחשמלות שנראה כאילו הגיע משום מקום?

אם כן, ייתכן שאתם מכירים את המצב המתיש המכונה כאב נוירופתי.

 בואו ניקח רגע להבין את ההשפעה שיכולה להיותי על איכות החיים שלכם.

דמיינו שאתם מתעוררים כל בוקר לכאב מתמשך ופועם שמקרין במורד הרגל או היד. לפתע, משימות פשוטות הופכות למכשולים מכריעים, והנאות החיים נראות רחוקות ובלתי ניתנות להשגה.

זוהי המציאות עבור מיליוני אנשים ברחבי העולם .

זהו מצב המשפיע על מערכת העצבים, גורם אותות כאב מתמשך ולעתים קרובות מייסר להישלח למוח.במהלך פוסט זה, נחקור את הסימפטומים הנפוצים ואת החשיבות של אבחנה מדויקת. נדון גם בשיטות טיפול קונבנציונליות שאנשי מקצוע בתחום הבריאות רושמים לעתים קרובות כדי לנהל מצב זה. מתרופות ועד טכניקות פיזיותרפיה ואפילו התערבויות כירורגיות, נחשוף את האפשרויות השונות הקיימות להקלה.עם זאת, לא נעצור שם. אנו גם מבינים את החשיבות של גישות הוליסטיות ונבחן אפשרויות טיפול טבעיות שיכולות להשלים טיפולים קונבנציונליים. על ידי התמקדות בגורמים הבסיסיים לכאב נוירופתי וטיפול בהם במקורם,

מהו כאב נוירופתי?

 מצב כרוני המתרחש כאשר יש נזק או תפקוד לקוי במערכת העצבים. בניגוד לכאב חריף, שהוא תגובה נורמלית לפציעה או דלקת, כאב נוירופתי נגרם על ידי פעילות עצבית לא תקינה. סוג זה של כאב יכול להיות מתיש ולהשפיע מאוד על איכות החיים של הפרט.

הוא מאופיין במגוון תסמינים, כולל כאב חד או ירי, תחושות צריבה, עקצוץ או חוסר תחושה, ורגישות מוגברת למגע. תסמינים אלה מתרחשים לעתים קרובות באזורים ספציפיים של הגוף והוא יכול להיות כרוני או לסירוגין.

האבחון  יכול להיות מאתגר, שכן הוא דורש הערכה יסודית של ההיסטוריה הרפואית של הפרט, בדיקה גופנית, ובמקרים מסוימים, בדיקות מיוחדות. חשוב לקבל אבחנה מדויקת על מנת לפתח תוכנית טיפול יעילה.

טיפול קונבנציונלי בכאב נוירופתי (מחקר בסוף)

 מצב כרוני המשפיע על מערכת העצבים, יכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של האדם. אמנם אין תרופה לכאב , אך ישנן מספר אפשרויות טיפול קונבנציונליות זמינות כדי לעזור לנהל את הסימפטומים ולשפר את הרווחה הכללית של החולים.

תרופות הן לעתים קרובות הקו הראשון של טיפול . רופאים בדרך כלל רושמים תרופות נוגדות דיכאון ונוגדות פרכוסים, אשר פועלות על ידי שינוי הכימיקלים במוח המעבירים אותות כאב. תרופות אלה יכולות לעזור להפחית את עוצמת הכאב ולשפר את דפוסי השינה עבור אלה הסובלים מנוירופתיה.

טכניקות פיזיותרפיה יכולות גם לספק הקלה.. טכניקות כגון גירוי עצבי חשמלי transcutaneous (TENS) וטיפול אולטרסאונד לעזור לעורר את העצבים ולקדם את זרימת הדם, הפחתת כאב ושיפור ניידות.

מה אומר המחקר:

בסקירה מחקרית של 15 מחקרים שכלל 724 מטופלים מכשיר ה TENS הרפואי שלנו הראה שיפור משמעותי מאוד במטופלים עם כאב נוירופטי כרוני ומדד הכאב ירד ביותר מ70 אחוזים. לכניסה למטא אנליזה יש ללחוץ כאן

טיפול בצוואר תפוס בעזרת מכשור מתקדם TENS
טיפול בצוואר תפוס בעזרת מכשור מתקדם TENS

חשוב לציין כי החוויה של כל אדם היא ייחודית, ולכן יש להתאים את תוכניות הטיפול לצרכים הספציפיים של המטופל. הערכה מקיפה צריכה לקחת בחשבון את חומרת הכאב, הגורם הבסיסי וכל מצב רפואי המתקיים במקביל כדי לפתח תוכנית טיפול אישית.

בעוד טיפולים קונבנציונליים יכולים לספק הקלה משמעותית, הם עשויים גם לבוא עם תופעות לוואי פוטנציאליות. לדוגמה, תרופות המשמשות לטיפול בכאב נוירופתי עלולות לגרום לנמנום, סחרחורת ובחילות אצל אנשים מסוימים. חיוני למטופלים לדון בתופעות לוואי פוטנציאליות אלה עם ספקי שירותי הבריאות שלהם ולעקוב מקרוב אחר כל שינוי בזמן הטיפול.

טיפול בכאב נוירופתי ברפואה משולבת

טיפול אינפרא אדום, המשתמש באור אינפרא אדום כדי לחדור ולחמם את הרקמות, מקדם את זרימת הדם ומקל על הכאב. המכשיר שלנו משפר את התיקון הסלולרי ומפחית דלקת ב30 עד 50 אחוז לאחר הטיפול.

מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Alternative and Complementary Medicine (2013) הדגים את היעילות של שילוב של דיקור וטיפול באינפרא אדום להקלה על כאבים נוירופתיים. המחקר הדגיש הפחתת כאב משמעותית ושיפור איכות החיים של משתתפים במחקר. שילוב טיפולים אלו מציע גישה מחקרית ויעילה להפחתת כאב נוירופתי ביעילות.

לאחר הטיפול במחלקות בית החולים הכנסנו מספר תמציות צמחים שעברו מחקר (הצמחים עצמם לא הפורמולה) שראינו שיפור מאוד יפה בנטילתן , הפורמולות פועלות לפי אזור למשל לאזור גב תחתון יש לנו את back free ולכאבים מבוססים צוואר וגב עליון יש לנו את התמצית neck free

גורמים.

כאב  יכול להיגרם על ידי מגוון גורמים, כולל נזק עצבי, מצבים רפואיים ובחירות אורח חיים. הבנת הגורמים הבסיסיים לכאב  חיונית לטיפול וניהול יעילים. הנה כמה מהגורמים הנפוצים:

נזק עצבי מפציעה או טראומה: תאונות, נפילות, פציעות ספורט או הליכים כירורגיים עלולים לגרום לנזק עצבי, המוביל לכאב נוירופתי. לדוגמה, פריצת דיסק בעמוד השדרה יכולה להפעיל לחץ על העצבים, ולגרום לכאבי ירי במורד הרגליים.

  • מחלות ומצבים רפואיים: מחלות ומצבים רפואיים מסוימים עלולים לגרום נזק לעצבים, וכתוצאה מכך לכאב נוירופתי. סוכרת, למשל, יכולה להוביל לנוירופתיה היקפית, הגורמת לתחושות צריבה או עקצוץ בידיים וברגליים.
  • גורמי אורח חיים: בחירות אורח חיים, כגון צריכת אלכוהול כבדה או עישון, יכולות גם לתרום לנוירופתיה. צריכת אלכוהול מופרזת עלולה לפגוע בעצבים לאורך זמן, בעוד עישון מגביל את זרימת הדם ומונע מהעצבים חומרים מזינים חיוניים.

זיהוי הגורם הבסיסי חשוב להתאמת הגישה הטיפולית. לדוגמה, אם הכאב נגרם על ידי נזק עצבי מפריצת דיסק, הטיפול עשוי לכלול תרגילי פיזיותרפיה כדי לחזק את השרירים שמסביב ולהקל על הלחץ על העצבים. במקרים בהם סוכרת היא הגורם הבסיסי, הורדת רמות הסוכר בדם ויישום שינויים באורח החיים עשויים להיות נחוצים כדי להקל על הכאב.

ראוי לציין כי במקרים מסוימים, הגורם המדויק לא יכול להיות מזוהה. זה יכול להיות מתסכל עבור מטופלים, אבל מחקר מתמשך עוזר לחשוף תובנות חדשות על הגורמים לכאב נוירופתי.

כל כאב עצבי הוא מתסכל מאוד שכן הוא חמקמק מכאב אורטופדי למשל והזיהוי שלו בעייתי בהרבה, חשוב יותר מהטיפול הוא האבחון שכן אם האבחון שגוי כל הטיפול אינו עובד,במרפאתנו אביהו משתמש במיכשור פיזי ותרגילי זיהוי יחודיים לכאב עצבי, מבודד את הכאב ונותן טיפול ישיר , הריפוי בכאב נירופטי הוא תהליך שלעיתים לוקח זמן אך התוצאות מתחילות להגיע כבר מהטיפולים הראשונים .נשמח לעזור , צוות המרפאה (:אביהו קוזי

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?