נמאס מהכאבים?

נמאס לכם להתמודד כל הזמן עם כאבי צוואר שפשוט לא נעלמים?

האם אתם מוצאים את עצמכם נאבקים עם צוואר תפוס, מקרינים כאב לראש ולכתף, או אפילו דלקת שמגבילה את טווח התנועה שלכם? אם כן, אתם לא לבד. כאבי צוואר יכולים להיות מצב מתיש ומתסכל המשפיע על אנשים בכל הגילאים ואורחות החיים. אבל אל דאגה, כי העזרה בדרך! בפוסט בבלוג זה, נעמיק בהיבטים השונים של כאבי צוואר, החל מהסיבות והתסמינים שלהם ועד לאפשרויות הטיפול היעילות ביותר הקיימות. בין אם אתם מחפשים הקלה מיידית או פתרונות ארוכי טווח, אנחנו דואגים לכם. אז שבו, הירגעו, ובואו נצא למסע לעבר צוואר נטול כאבים ומאושר ובריא יותר.

צוואר תפוס

צוואר תפוס מתייחס למצב המאופיין בשרירים מתוחים ותפוסים באזור הצוואר. זה יכול להיות מלווה אי נוחות, טווח תנועה מוגבל, וכאב. יציבה לקויה, מתח ומתח שרירים הם גורמים שכיחים לצוואר תפוס.

יציבה לקויה, כגון ישיבה ממושכת עם הראש והכתפיים שמוטים קדימה, עלולה להפעיל עומס על שרירי הצוואר ולהוביל ללחץ. מתח הוא גורם תורם נוסף, שכן הוא יכול לגרום למתח שרירים בכל הגוף, כולל הצוואר. מתח השרירים עצמו, בין אם מלחץ או גורמים אחרים, יכול גם לגרום לשרירי הצוואר להיות מתוחים.

טכניקות הרפיה ותרגילי מתיחה יכולים לעזור להקל על צוואר תפוס. שיטות כגון תרגילי נשימה עמוקה, מדיטציה או יוגה יכולות לעזור להפחית מתח ולקדם הרפיית שרירים בצוואר. מתיחות עדינות המכוונות לשרירי הצוואר, כגון הטיית הראש לכל צד או גלגול הכתפיים, יכולות גם הן לספק הקלה.

כאבי צוואר המקרינים לראש

כאבי צוואר שמקרינים לראש יכולים להיות חוויה מצערת ומתישה. אנשים רבים הסובלים מסוג זה של כאב לעתים קרובות לתאר אותו כמו כאב פועם או עמום שמתחיל בצוואר ומתפשט לחלק האחורי של הראש, רקות, או אפילו מאחורי העיניים. אי נוחות זו יכולה להיות מלווה בתסמינים אחרים כגון כאבי ראש או מיגרנות.

הגורמים לכאבי צוואר המקרינים לראש יכולים להשתנות. סיבה נפוצה אחת קשורה לבעיות בעמוד השדרה הצווארי, כגון פריצת דיסק צווארית או דלקת מפרקים ניוונית צווארית. במקרים כאלה, העצבים בעמוד השדרה הצווארי עלולים להיות דחוסים או מגורים, מה שמוביל לכאב מקרין. גורמים פוטנציאליים אחרים כוללים מתח שרירים, יציבה לקויה או אפילו מתח.

דלקת בצוואר

דלקת בצוואר היא מצב שכיח שיכול לגרום לאי נוחות משמעותית וניידות מוגבלת. הוא מתייחס לגירוי ונפיחות של מבנים בצוואר, כולל השרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים.

אחד הגורמים השכיחים ביותר לדלקת צוואר הוא ספונדילוזיס צווארי, שהוא ניוון עמוד השדרה הצווארי עקב שחיקה הקשורה לגיל. מחלות רקע אחרות, כגון דלקת פרקים או זיהום, יכולות גם הן להוביל לדלקת צוואר.

הסימפטומים של דלקת צוואר משתנים, אך לעתים קרובות כוללים כאב, נוקשות, נפיחות וטווח תנועה מוגבל. אנשים עם דלקת צוואר עשויים להתקשות לסובב את הראש או לבצע פעילויות יומיומיות ללא אי נוחות.

כדי לטפל בדלקת בצוואר, התערבויות רפואיות עשויות להיות נחוצות. תרופות אנטי דלקתיות, כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), יכולות לעזור להקל על הכאב ולהפחית נפיחות. תרגילי פיזיותרפיה ומתיחות יכולים גם להיות מועילים בשיפור הגמישות וחיזוק שרירי הצוואר.

בנוסף להתערבויות רפואיות, אמצעי טיפול עצמי בבית יכולים לעזור להקל על דלקת הצוואר. החלת חבילות חום או קור על האזור הפגוע יכולה לספק הקלה זמנית. שמירה על יציבה טובה והימנעות מפעילויות המחריפות את הסימפטומים הן גם חיוניות.

אם הסימפטומים נמשכים או מחמירים, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לקבלת אבחון ותוכנית טיפול נכונה. הם יכולים להעריך את הגורם הבסיסי לדלקת בצוואר ולהמליץ על התערבויות מתאימות לטיפול בבעיה.

דלקת בצוואר המקרינה לכתף

כאשר מתרחשת דלקת בצוואר, היא יכולה להתפשט מעבר לאזור הצוואר ולהקרין מטה אל הכתף, מה שגורם לכאב ואי נוחות בשני האזורים. ניתן לייחס מצב זה לסיבות בסיסיות שונות, כולל פציעות שרוול מסובב ורדיקולופתיה צווארית.

פציעות שרוול מסובב יכולות להיגרם כתוצאה מתנועות חוזרות או טראומה, מה שמוביל לדלקת בגידים של הכתף. דלקת זו יכולה להתפשט לשרירי הצוואר השכנים, ולהחמיר את הכאב הן בצוואר והן בכתף.

רדיקולופתיה צווארית לעומת זאת, מתייחסת לדחיסה או גירוי של העצבים בעמוד השדרה הצווארי. זה יכול להיות בגלל תנאים כגון פריצת דיסק או היצרות עמוד השדרה. כאשר העצבים בצוואר מושפעים, הכאב יכול להקרין למטה אל הכתף, גרימת אי נוחות כפולה.

כדי לטפל בדלקת זו ולהקל על התסמינים, מומלץ לעתים קרובות טיפולים ממוקדים. פיזיותרפיה יכולה לעזור לחזק את השרירים סביב האזורים הפגועים, להפחית דלקת ולקדם ריפוי. זריקות קורטיקוסטרואידים עשויות לשמש גם כדי להפחית דלקת ולספק הקלה בכאב .

שימוש בשילוב של דיקור ואינפרא אדום הוכח מחקרית מספר פעמים והראה ירידה בגורמי דלקת והקלה משמעותית בכאבים .

המחקר נמצא כאן –> מחקר אינפרא אדום וכאבי צוואר 

טיפול מחקרי בכאב גב תחתון וצוואר

האם צוואר תפוס הוא פריצת דיסק?

למרות שצוואר תפוס ופריצת דיסק יכולים לחלוק תסמינים דומים, הם שני מצבים נפרדים עם סיבות בסיסיות שונות. צוואר תפוס מתייחס למתיחות שרירים וניידות מוגבלת באזור הצוואר, בעוד פריצת דיסק כרוכה בנזק לדיסקים בעמוד השדרה הממוקמים בין החוליות.

צוואר תפוס נגרם לעתים קרובות על ידי גורמים כגון יציבה לקויה, מתח שרירים, או שינה בתנוחה לא נוחה. זה יכול להיות גם תוצאה של מתח או מתח בשרירי הצוואר. תסמינים של צוואר תפוס עשויים לכלול כאב ונוקשות בצוואר, קושי לסובב את הראש וכאבי ראש. בעוד צוואר נוקשה יכול להיות לא נוח, זה בדרך כלל לא גורם כאב מקרין או חוסר תחושה.

מצד שני, פריצת דיסק מתרחשת כאשר המרכז הרך, דמוי הג'ל של דיסק בעמוד השדרה דוחף דרך שכבה חיצונית מוחלשת או פגומה. זה יכול לגרום לדחיסה של עצבים סמוכים, מה שמוביל לתסמינים כגון כאב מקרין, חוסר תחושה וחולשה בידיים או ברגליים. פריצת דיסק גורמת לעיתים קרובות לכאב המקרין במורד הצוואר ולתוך הכתפיים, הזרועות או הידיים, בהתאם למיקום הדיסק הפגוע.

כדי להבדיל בין צוואר תפוס לפריצת דיסק, חשוב לפנות לאבחון רפואי מתאים. הרופא שלך עשוי לבצע בדיקות גופניות, להזמין בדיקות הדמיה כגון צילומי רנטגן או סריקות MRI, ולהעריך את הסימפטומים שלך כדי לקבוע את הגורם הבסיסי של אי הנוחות בצוואר. אפשרויות הטיפול בצוואר תפוס עשויות לכלול מנוחה, תרגילי מתיחה עדינים, טיפול בחום או בקרח ומשככי כאבים ללא מרשם. פריצת דיסק עשויה לדרוש טיפולים ממוקדים יותר כגון פיזיותרפיה, זריקות סטרואידים, או במקרים חמורים, ניתוח.

כיצד להקל על כאבי צוואר ושכמות ברגע

כאבי צוואר ואי נוחות בשכמות יכולים להיות מתסכלים מאוד ומשבשים את חיי היומיום. למרבה המזל, ישנן מספר טכניקות שיכולות לספק הקלה מיידית מתסמינים אלה.

1. טיפול בחום או בקרח

החלת חום או קרח על האזורים הפגועים יכולה לעזור להפחית דלקת ולהקל על הכאב. טיפול בחום, כגון שימוש במגבת חמה או מקלחת חמה, יכול להרפות שרירים מתוחים ולשפר את זרימת הדם. טיפול בקרח, לעומת זאת, יכול להרדים את האזור ולהפחית נפיחות.

2. תרגילי מתיחה עדינים

ביצוע תרגילי מתיחה עדינים יכול לעזור להקל על המתח ולשפר את הגמישות בצוואר ובשכמות. כמה מתיחות יעילות כוללות גלגול צוואר, משיכת כתפיים ומתיחות צוואר מצד לצד. חשוב להקשיב לגוף ולהימנע מכל תרגיל שגורם כאב או אי נוחות.

3. תרגולי יציבה נכונה

יציבה לקויה עלולה לתרום לכאבי צוואר ואי נוחות בשכמות. שמירה על יציבה נכונה חיונית למניעת עומס מיותר על השרירים והמפרקים. הקפידו לשבת ולעמוד כשהראש מיושר עם עמוד השדרה, והימנעו מלהתכופף או לרכון קדימה.

4. משככי כאבים ללא מרשם

אם הכאב מתמשך או חמור, משככי כאבים ללא מרשם כגון פרצטמול או תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) יכולים לספק הקלה זמנית. עם זאת, חשוב לעקוב אחר המינון המומלץ ולהתייעץ עם גורם רפואי מוסמך אם הכאב נמשך.

5. שימוש בהקזה וכוסות רוח

שימוש בכוסות רוח נכנס ככלי רשמי של האולימפיאדה מאז 1996 ומהוות הקלה מיידית לכאבי צוואר ופריצות דיסק.

גורם לכאבי צוואר

כאבי צוואר יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים, החל מפעילויות יומיומיות ועד מצבים רפואיים בסיסיים. הבנת הגורמים האפשריים לכאבי צוואר חיונית לטיפול ומניעה נאותים. הנה כמה סיבות נפוצות:

מתח שרירים

אחת הסיבות השכיחות ביותר לכאבי צוואר היא מתח שרירים. זה יכול להתרחש עקב יציבה לקויה, שימוש מופרז של מכשירים אלקטרוניים, או שינה במצב מביך. כאשר שרירי הצוואר מתוחים, זה יכול להוביל לכאב, נוקשות, וטווח תנועה מוגבל. לקיחת הפסקות קבועות, שמירה על יציבה נכונה ותרגול תרגילי צוואר יכולים לסייע במניעת מתח שרירים.

יציבה לקויה

כל הזמן להתכופף או להתכופף יכול להפעיל לחץ על השרירים והמפרקים בצוואר, מה שמוביל לכאב. זה נפוץ במיוחד בקרב אנשים שעובדים שעות ארוכות ליד שולחן או משתמשים במכשירים אלקטרוניים באופן נרחב. שיפור היציבה על ידי ישיבה זקופה, שימוש בציוד ארגונומי ולקיחת הפסקות מתיחה קבועות יכול להקל על כאבי צוואר הנגרמים על ידי יציבה לקויה.

פציעות צוואר

תאונות או פציעות ספורט עלולות לגרום לטראומה בצוואר ולגרום לכאב. צליפת שוט, למשל, מתרחשת כאשר הראש מוטט בכוח אחורה ואז קדימה, מה שגורם למאמץ ולפגיעה בשרירי הצוואר וברצועות. פציעות צוואר צריכות להיות מוערכות על ידי איש מקצוע רפואי כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר.

אוסטיאוארתריטיס

דלקת מפרקים ניוונית היא מחלת מפרקים ניוונית המשפיעה בדרך כלל על הצוואר. עם הזמן, הסחוס בין החוליות בצוואר יכול להישחק, מה שגורם לכאב, נוקשות וניידות מופחתת. הטיפול בדלקת מפרקים ניוונית עשוי לכלול תרופות, פיזיותרפיה ושינויים באורח החיים.

היצרות עמוד השדרה

היצרות עמוד השדרה היא מצב המאופיין בהיצרות תעלת עמוד השדרה, אשר יכולה להפעיל לחץ על העצבים בצוואר. זה יכול לגרום לכאבי צוואר, חוסר תחושה, עקצוץ וחולשה בזרועות. הטיפול בהיצרות עמוד השדרה עשוי לכלול פיזיותרפיה, משככי כאבים, או במקרים חמורים, ניתוח.

גורמי סגנון חיים

מספר גורמים באורח החיים יכולים לתרום לכאבי צוואר. התנהגות יושבנית, כגון ישיבה ממושכת ללא תנועה, עלולה להוביל לחוסר איזון ונוקשות שרירים. זמן מסך מוגזם יכול גם לאמץ את הצוואר כפי שהוא כרוך לעתים קרובות פרקי זמן ממושכים של הסתכלות למטה על המכשיר. שילוב פעילות גופנית סדירה, לקיחת הפסקות מהמסכים ותרגול טכניקות לניהול מתח יכולים לעזור להקל על כאבי צוואר הנגרמים על ידי גורמי אורח חיים אלה.

חשוב לציין כי כאבי צוואר יכולים להיגרם על ידי מצבים אחרים פחות נפוצים כגון פיברומיאלגיה, דלקת מפרקים שגרונית, או אפילו זיהומים מסוימים. אם אתם סובלים מכאבי צוואר מתמשכים או חמורים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לקבלת אבחנה מדויקת ותוכנית טיפול מתאימה.

תסמינים של כאבי צוואר

כאבי צוואר יכולים להתבטא בדרכים שונות, והתסמינים הספציפיים שחווים עשויים להשתנות בהתאם לסיבה הבסיסית. הנה כמה תסמינים נפוצים הקשורים לכאבי צוואר:

 • כאב מקומי: הסימפטום העיקרי של כאבי צוואר הוא אי נוחות או כאב בצוואר. כאב זה עשוי להיות עמום, כואב או חד, והוא עשוי להיות קבוע או לסירוגין.
 • נוקשות: אנשים רבים הסובלים מכאבי צוואר חווים צוואר תפוס, מה שיכול להקשות על סיבוב הראש או הזזת הצוואר בחופשיות. נוקשות זו מובילה לעיתים קרובות לטווח תנועה מופחת.
 • כאבי ראש: כאבי צוואר יכולים להיות מלווים גם בכאבי ראש. כאבי ראש אלה עשויים להיות ממוקמים בבסיס הגולגולת או להקרין למצח, רקות, או מאחורי העיניים.
 • כאבים בכתף או בזרוע: במקרים מסוימים, כאבי צוואר עלולים להקרין במורד הזרוע, ולגרום לאי נוחות וכאב בכתף, בגב העליון או בזרוע. זה לעתים קרובות בגלל דחיסה עצבית או גירוי.

חשוב לציין כי תסמינים אלה יכולים להשתנות בהתאם לסיבה הבסיסית של כאבי הצוואר. לדוגמה, אם כאבי הצוואר נגרמים על ידי מתח שרירים או מתח, הסימפטומים עשויים להיות מקומיים יותר הקשורים למתיחות שרירים.

לעומת זאת, אם כאבי הצוואר נגרמים על ידי פריצת דיסק או רדיקולופתיה צווארית, הכאב עלול להקרין במורד הזרוע ולהיות מלווה בעקצוצים, חוסר תחושה או חולשה בזרוע או ביד.

אם אתם חווים אחד מהתסמינים הללו יחד עם כאבי צוואר, חשוב לפנות לטיפול רפואי לצורך אבחון נכון וטיפול מתאים. תסמינים מסוימים עשויים להצביע על מצב חמור יותר, כגון דחיסת חוט השדרה, ודורשים טיפול רפואי מיידי.

זכרו, החוויה של כל אחד עם כאבי צוואר עשויה להיות שונה, ולכן חשוב להקשיב לגופכם ולפנות לייעוץ רפואי אם יש לכם חששות כלשהם.

אפשרויות טיפול בכאבי צוואר

כשמדובר בטיפול בכאבי צוואר, יש מגוון אפשרויות זמינות בהתאם לסיבה הבסיסית ולחומרת המצב. להלן מספר גישות טיפול נפוצות:

 • אמצעי טיפוח עצמי: במקרים קלים של כאבי צוואר, טיפול עצמי יכול להיות יעיל בניהול התסמינים. זה עשוי לכלול החלת קרח או טיפול בחום, תרגול יציבה טובה, הימנעות מפעילויות להחמיר את הכאב, בעדינות למתוח את שרירי הצוואר.
 • פיזיותרפיה: פיזיותרפיה מומלצת לרוב לכאבי צוואר מכיוון שהיא מתמקדת בחיזוק השרירים ובשיפור הגמישות בצוואר ובכתפיים. פיזיותרפיסט יכול ללמד תרגילים וטכניקות ספציפיים כדי להקל על הכאב, לשפר את היציבה ולמנוע אפיזודות עתידיות של כאבי צוואר.
 • תרופה: משככי כאבים ללא מרשם כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) יכולים לעזור להפחית דלקת ולהקל על הכאב. במקרים מסוימים, תרופות מרשם כמו מרפי שרירים או סטרואידים עשויים להיות prescribed.
 • התערבויות כירורגיות: במקרים חמורים של כאבי צוואר שאינם מגיבים לטיפולים שמרניים, ייתכן שיהיה צורך בהתערבות כירורגית. הליכים כגון איחוי עמוד השדרה או כריתת דיסק עשויים להתבצע כדי להקל על הלחץ על העצבים או לייצב את עמוד השדרה הצווארי.

חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבוע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר למצבך הספציפי. הם יכולים להעריך את הסימפטומים שלך, לבצע את כל בדיקות האבחון הדרושות, ולספק ייעוץ מותאם אישית כדי לעזור להקל על כאבי הצוואר שלך.

הקשר בין כאבי צוואר למיגרנות

בטבלה זו נחקור את הקשר בין כאבי צוואר למיגרנות, ונשפך אור על הגורמים האפשריים ואפשרויות הטיפול.

תיאור

הגורמים האפשריים

כאבי ראש ממתח

מתח שרירים ומתח יכולים לגרום הן כאבי צוואר והן כאבי ראש מתח, מה שמוביל למעגל של אי נוחות.

בעיות בעמוד השדרה הצווארי

בעיות בעמוד השדרה הצווארי, כגון פריצות דיסק או מצבים ניווניים, יכולות לעורר הן כאבי צוואר והן מיגרנות.

דחיסת עצבים

כאשר העצבים בצוואר דחוסים או מגורים, זה יכול לגרום גם לכאבי צוואר וגם למיגרנות.

בעיות הקשורות ליציבה

יציבה לקויה, במיוחד תקופות ממושכות של כיפוף או כיפוף, יכולות לתרום הן לכאבי צוואר והן למיגרנות.

מתח ומתח

מתח נפשי ומתח יכולים להתבטא בצורה של כאבי צוואר ומיגרנות.

נקודות טריגר

נקודות טריגר בשרירי הצוואר עלולות לגרום לכאב מופנה שעלול להוביל הן לכאבי צוואר והן למיגרנות.

גורמים סביבתיים

גורמים סביבתיים מסוימים, כגון אורות בהירים או ריחות חזקים, יכולים לעורר הן כאבי צוואר והן מיגרנות.

שאלות נפוצות

צוואר תפוס וסיבותיו

 • מה גורם לצוואר תפוס?
 • צוואר מתוח יכול להיגרם על ידי יציבה לקויה, מתח, מתח שרירים. גורמים אלה יכולים להוביל לנוקשות שרירים ואי נוחות באזור הצוואר.
 • מהן טכניקות הרפיה לצוואר תפוס ?טכניקות הרפיה כגון תרגילי נשימה עמוקה, מדיטציה ומתיחות צוואר עדינות יכולות לעזור להקל על צוואר תפוס. לקיחת הפסקות מישיבה ממושכת או שימוש במחשב יכולה גם למנוע מתח שרירים בצוואר.
 • האם יש תרגילים ספציפיים כדי להקל על צוואר תפוס?כן, ישנם תרגילים ספציפיים שיכולים לעזור להקל על צוואר הדוק. כמה דוגמאות כוללות סיבובי צוואר, הטיות צוואר וגלגול כתפיים. תרגילים אלה יכולים לשפר את גמישות הצוואר ולהפחית את מתיחות השרירים.

כאבי צוואר המקרינים לראש

 • מה גורם לכאבי צוואר שמקרינים לראש?כאבי צוואר המקרינים לראש יכולים להיגרם על ידי בעיות בעמוד השדרה הצווארי, דחיסת עצבים או מתח שרירים. חשוב לפנות להערכה רפואית לצורך אבחון וטיפול נכון.
 • כיצד ניתן להבדיל בין כאב ראש רגיל לבין כאב צוואר המקרין לראש?כאבי צוואר המקרינים לראש עשויים להיות מלווים בתסמינים נוספים כגון נוקשות צוואר, תנועת צוואר מוגבלת או כאב המחמיר בתנוחות מסוימות. כאבי ראש רגילים, לעומת זאת, עשויים להיות לא קשורים לבעיות צוואר.
 • מהם הטיפולים האפשריים לכאבי צוואר המקרינים לראש?אפשרויות הטיפול בכאבי צוואר המקרינים לראש עשויות לכלול פיזיותרפיה, משככי כאבים, ובמקרים מסוימים, זריקות או התערבויות כירורגיות. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לקבלת ייעוץ מותאם אישית.

דלקת בצוואר

 • מהם הגורמים השכיחים לדלקת בצוואר?בין הגורמים השכיחים לדלקת בצוואר מצבים כמו ספונדילוזיס צוואר הרחם או דלקת פרקים. מצבים אלה עלולים לגרום לכאב, נפיחות וטווח תנועה מוגבל בצוואר.
 • כיצד ניתן לטפל בדלקת בצוואר?דלקת בצוואר יכולה להיות מנוהלת באמצעות התערבויות רפואיות כגון תרופות, פיזיותרפיה, ושינויים באורח החיים. טיפולים אלה נועדו להפחית דלקת, להקל על כאבים ולשפר את תפקוד הצוואר.
 • האם יש תרופות ביתיות לדלקת צוואר?בעוד התערבויות רפואיות נחוצות בדרך כלל לניהול דלקת צוואר, תרופות ביתיות מסוימות עשויות לספק הקלה זמנית. אלה כוללים החלת קרח או חבילות חום על האזור הפגוע, תרגול יציבה טובה, וביצוע מתיחות צוואר עדינות.

דלקת בצוואר המקרינה לכתף

 • מה גורם לדלקת בצוואר שמקרינה לכתף?דלקת בצוואר המקרינה לכתף יכולה להיגרם על ידי מצבים כמו פציעות שרוול מסובב או רדיקולופתיה צווארית. מצבים אלה עלולים לגרום לכאב ואי נוחות הן באזור הצוואר והן באזור הכתפיים.
 • כיצד מטפלים בדלקת המקרינה לכתף?אפשרויות הטיפול בדלקת המקרינה לכתף עשויות לכלול טיפולים ממוקדים כגון פיזיותרפיה, זריקות סטרואידים ובמקרים מסוימים ניתוח. הטיפול המתאים יהיה תלוי בגורם הבסיסי ובחומרת המצב.
 • האם מתיחות צוואר וכתפיים יכולות לעזור בדלקת?כן, מתיחות צוואר וכתפיים עדינות יכולות לעזור להקל על דלקת ולשפר את הניידות
 • כאבי צוואר עם הקרנה ליד

צוואר נוקשה לעומת פריצת דיסק

 • כיצד מבדילים בין צוואר תפוס לפריצת דיסק?צוואר תפוס נגרם לעיתים קרובות על ידי מתיחות שרירים וניידות מוגבלת, בעוד פריצת דיסק כרוכה בנזק ספציפי לדיסקים בעמוד השדרה ויכולה לגרום לכאב מקרין. אבחנה רפואית נכונה חיונית כדי להבדיל בין שני המצבים.
 • מהם התסמינים השכיחים של צוואר תפוס?תסמינים נפוצים של צוואר תפוס כוללים מתיחות שרירים, כאב ואי נוחות בתנועת הצוואר, וקושי לסובב את הראש מצד לצד.
 • מהם הטיפולים בפריצת דיסק?טיפולים בפריצת דיסק יכולים לנוע בין אמצעים שמרניים כמו פיזיותרפיה ותרופות נגד כאבים להתערבויות פולשניות יותר כמו זריקות אפידורל או ניתוח. הטיפול המתאים יהיה תלוי במקרה הפרטני ובחומרת פריצת הדיסק.

הקלה מיידית על כאבי צוואר ושכמות

 • מה ניתן לעשות כדי להקל באופן מיידי על כאבי צוואר ואי נוחות בשכמות?להקלה מיידית, אתה יכול לנסות להחיל חום או שקיות קרח על האזור הפגוע, לתרגל יציבה טובה, ולעשות תרגילי מתיחה עדינים. משככי כאבים ללא מרשם עשויים גם לספק הקלה זמנית.
 • כיצד ניתן למנוע כאבי צוואר ואי נוחות בשכמות בטווח הארוך?כדי למנוע כאבי צוואר חוזרים ואי נוחות בשכמות, חשוב לשמור על יציבה טובה, לעסוק בפעילות גופנית סדירה לחיזוק שרירי הצוואר והכתפיים, ולקחת הפסקות מישיבה ממושכת או פעילות חוזרת.
 • מתי עלי לפנות לייעוץ רפואי מקצועי לכאבי צוואר וכתפיים?עליך לפנות לייעוץ רפואי מקצועי אם הכאב חמור, מתמשך או מפריע לפעילות היומיומית שלך. בנוסף, אם אתם חווים תסמינים מדאיגים אחרים כגון חוסר תחושה או חולשה בזרועותיכם, חשוב להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך.

 

 

 

 

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה