נמאס מהכאבים?

כאבי צוואר יכולים להוות מטרד של ממש, ולהשפיע על הפעילות היומיומית הפשוטה ביותר.
דמיינו שאתם מתעוררים בוקר אחד עם כאב חד בקדמת הצוואר שפשוט לא נעלם. בעודנו מנווטים את חיינו המהירים, הדבר האחרון שאנו זקוקים לו הוא אי נוחות המעכבת כל תנועה שלנו.

האמת המרה על כאבי צוואר :

משנת 2006 אנו עדים לעליה של 300% בכאבי צוואר ככל הנראה בגלל כניסתו של הסמארטפון, בגלל שיש עליה כלכך מהירה ודרישה רבה אין עדיין פתרונות אמיתיים פאסיבים או אקטיבים לכאבי צוואר , בגלל הדרישה והריבוי של תלונות המטופלים הרבה נשלחים לניתוח צווארי שהוא תמיד היה בעייתי ,שכן הצוואר מאוד קטן וצפוף בעצבים רבים ההחלמה היא קשה מאוד ותוצאות הניתוח אינן מרשימות.

אנטומיה של הצוואר הקדמי

באזור הצוואר הקדמי, מספר מבנים חיוניים ממלאים תפקיד בהתפתחות הכאב. בלוטת התריס, הממוקמת בבסיס הצוואר, מסדירה את חילוף החומרים ויכולה להיות מקור לאי נוחות אם מודלקת או מוגדלת. השרירים בצוואר הקדמי, כולל שרירי הסטרנוקלידומסטואיד (scm), תומכים בתנועות הראש ויכולים להיות מתוחים עקב יציבה לקויה או שימוש יתר. נוסף על כך, הסחוס בצוואר, במיוחד סחוס בלוטת התריס, מספק תמיכה מבנית ויכול לתרום לכאב כאשר הוא מושפע ממצבים כמו דלקת פרקים או פציעה.

גורם לכאבי צוואר קדמי

כאבי צוואר קדמי יכולים להיגרם על ידי גורמים שונים, שכל אחד מהם משפיע על הצוואר באופן שונה. מתח שרירים כתוצאה מיציבה לקויה או שימוש יתר הוא סיבה שכיחה, המובילה לנוקשות ואי נוחות.
הפרעות בבלוטת התריס, כגון זפק או בלוטת התריס, יכולות גם לתרום לכאבי צוואר קדמי עקב נפיחות ודלקת של בלוטת התריס.

מצבים דלקתיים כמו דלקת הלוע או דלקת הגרון יכולים לגרום לכאב ורגישות באזור הצוואר הקדמי. הרגלי חיים כמו שימוש מופרז בסמארטפון או עבודה ממושכת במחשב יכולים גם הם לאמץ את שרירי הצוואר, מה שמוביל לכאב.

תסמינים ואבחון

כאשר חווים כאבי צוואר קדמי, אנשים עשויים להבחין בתסמינים כגון כאב, נוקשות וכאב באזור. נפיחות או רגישות יכולות גם ללוות את הכאב, מה שהופך אותו לא נוח לגעת בחלק הקדמי של הצוואר. נוסף על כך, קשיי בליעה, הידועים בשם דיספגיה, יכולים להיות תסמין נפוץ הקשור לבעיות בצוואר הקדמי. באבחון שורש הכאב, המטפל צריך לבצע בדיקות גופניות, בדיקת כוח גס וטווח ,אם לא מצא בעיה מקומית יש להזמין בדיקות דם כדי לבדוק הפרעות בבלוטת התריס או זיהומים, ולהשתמש בבדיקות הדמיה כמו אולטרסאונד או סריקות CT כדי לקבל תמונה ברורה יותר של המבנים הפנימיים של הצוואר.

אפשרויות טיפול

כאשר מתמודדים עם כאבי צוואר קדמי, אפשרויות הטיפול משתנות בהתאם לסיבה הבסיסית. רופאים עשויים להמליץ על תרופות להפחתת דלקת וכאב, כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) או מרפי שרירים. פיזיותרפיה מוצעת לעתים קרובות כדי לחזק את שרירי הצוואר ולשפר את הגמישותאך במרפאה אנו ממליצים חד משמעית לסיים את התקף הכאב ורק אז לעשות תרגילי חיזוק ומתיחה .
שינויים באורח החיים כמו שמירה על יציבה טובה, שמירה על הידרציה והימנעות מפעילויות שמאמצות את הצוואר יכולים לעזור להקל על אי הנוחות.

דיקור נגד כאבים בצוואר הקדמי
דיקור נגד כאבים בצוואר הקדמי

איך מטפלים במרפאה שלנו בצוואר הקידמי?

  • דיקור – דיקור מניע את הדם באזור הצוואר ומתחיל תהליך ריפוי מקומי וספציפי של הגוף.
    במידה והבעיה היא בעיה הורמונלית של בלוטת התריס(30 אחוז מהמקרים) אנו מתקנים את פליטת היוד של הבלוטה בעזרת דיקור בלבד ויש תוצאות כבר בסוף הטיפול ה3.
  • מכשיר הננו פיין שלנו – מכשור המתקדם בעולם לטיפול בעזרת אינפרא אדום רחוק שמניע את השרירים, במידה ומדובר ״שריר תפוס״ הוא מרפה את השרירים המקיפים את הצוואר ומוריד את הכאב לעיתים אף במיידי ומניע את הנוזל בתוך השריר ,וכמובן מוריד דלקת בצורה אפקטיבית ביותר.
  • קינזיוטייפ – טייפים צבעוניים במשקל העור שמורידים דלקת גם לאחר הטיפול ולוקחים את העומס על האזור ונותנים תמיכה במידה של טראומה לאחר תאונת דרכים .
  • פורמולות מחקר – פורמולת הדגל שלנו neck free ,מכילה צמחים שעברו עשרות מחקרים וכמובן את הרכיב הייחודי שלנו ה msm שאלוף בהורדת דלקת ושיפור זרימת הדם בצוואר ובפרט הצוואר הקידמי, הפכנו את קידמת המחקר לנגישה למטופלים שלנו ולא רק לבאי בתי החולים הפרטיים.

מניעה ומסקנה

כשמדובר במניעת כאבי צוואר קדמי, שמירה על יציבה טובה היא קריטית. ודא שמסך המחשב שלך בגובה העיניים והימנע מלהתכופף. פעילות גופנית סדירה הכוללת מתיחות צוואר ותרגילי חיזוק יכולה גם לסייע בהפחתת הסיכון לכאב. טכניקות לניהול מתח כמו מדיטציה או יוגה יכולות להרפות שרירים מתוחים התורמים לכאבי צוואר. זכור, פנייה לייעוץ רפואי היא חיונית אם אתה חווה אי נוחות מתמשכת או חמורה. לסיכום, להיות פרואקטיבי לגבי בריאות הצוואר שלך ולבצע שינויים באורח החיים יכול ללכת דרך ארוכה במניעת כאבי צוואר קדמי ושמירה על הרווחה הכללית.

הפורמולה שלנו לטיפול בכאבי צוואר 

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?

מְעוּלֶה
מבוסס על 42 ביקורות
בר לוי
בר לוי
01/10/2023
הגעתי לאביהו עם פריצת דיסק צווארית וכאבי ברכיים . בתוך שלושה טיפולים עברו כאבי הצוואר והרופא שלי לא האמין . תודה!
Shahar Sudai
Shahar Sudai
19/06/2023
עשיתי טיפול בכאבי גב תחתון, מאוד עזר תודה רבה!
שולמית בן בהירי
שולמית בן בהירי
11/06/2023
אביהו פתר לי כאב גב תחתון של שנים במהירות! תןדה!
דניאל פולטוב
דניאל פולטוב
21/05/2023
אביהו תודה רבה לך עזרת לי מאוד תודה על היחס וההקשבה אין עליך
עסקים ישראל
עסקים ישראל
19/05/2023
תמיד סבלתי מכאבי גב.. עושה תנועה לא נכונה פתאום מרגיש את הגב התעקם ללא יכולת לזוז. עד שהגעתי למרפאה של אביהו וראיתי שיפור מיידי לאחר כל טיפול. ממליץ בחום!
אורית פנטה
אורית פנטה
19/05/2023
ממליצה על המרפאה השירות מדהים קשובים לכל לקוח.
Rachel Vitury
Rachel Vitury
27/04/2023
הגעתי למרפאת הכאב בעקבות תאונת אופנוע בהם שברתי את האצבע בכף הרגל נוסף לחתכים ותפרים שהיו באזור. אני פגשתי את אביהו לטיפול ראשון כשבוע וחצי לפני החתונה שלי. ונכנסתי למרפאה צולעת וכשיצאתי הלכתי ללא צליעה!!! אני כל כך בהודייה על האפשרות לקבל טיפול מסור ומדוייק ממרפא מקצועי ואמיתי. אביהו, תודה רבה על הכל והכי בעולם על זה שניתנה לי האפשרות לעמוד על הרגליים ולרקוד בזמן החתונה שלי
Yonatan Ginsburg
Yonatan Ginsburg
26/04/2023
הי, הגעתי לאביהו עם כאבים בצוואר שהקרינו לרקות בראש במשך 8 חודשים. תוך טיפול אחד הרגשץי שיפור ותוך 5 עברו הכאבים, ממליץ בחום
menahem david
menahem david
17/03/2023
מעולה