נמאס מהכאבים?

האם יש קשר בכלל בין כאבי גב ,תזונה אנטי דלקתית וסטרס?

כאבי גב, מתח ותזונה קשורים זה לזה. אנשים רבים סובלים מכאבי גב, ומתח יכול להחמיר אותם. יתרה מכך, מה שאנו אוכלים יכול גם לתרום לכאבי גב ולמתח. במאמר זה נחקור את הקשר בין כאבי גב, מתח ותזונה המבוססת על חיטה, וכיצד לטפל בבעיות אלו בדרכים יצירתיות ומהנות.

כאבי גב ולמה הם נפוצים כלכך

כאבי גב הם בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה יכול להיגרם מגורמים רבים, כולל יציבה לקויה, מתיחת שרירים ופציעה. מתח יכול גם לתרום לכאבי גב על ידי גרימת מתח שרירים, מה שעלול להוביל לאי נוחות וכאב.

הטיפ הכי טוב שלי להפחית מתח וכאבי גב היא לעסוק בפעילות גופנית סדירה. פעילות גופנית עוזרת להפחית את מתח השרירים, לשפר את היציבה ולהגביר את הגמישות, כל אלו יכולים לעזור להקל על כאבי גב. בנוסף, פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, שהם משככי כאבים טבעיים שיכולים גם לעזור להפחית מתח.

דרך נוספת לטפל בכאבי גב ומתח היא באמצעות טכניקות הרפיה, כגון נשימה עמוקה, מדיטציה או יוגה,(על זה במאמר הבא)

 פעילויות אלו יכולות לעזור להפחית את מתח השרירים, להוריד את רמות הלחץ ולקדם הרפיה.

תזונה אנטי דלקתית : הקשר בין כאבי גב ותזונה והאם מוצרי חיטה כגון לחם ,פסטה ועוד אשמים בהם ובמחלות שונות?

 עכשיו, בואו נדבר על הקשר בין תזונה המבוססת על חיטה לבין כאבי גב ומתח. אנשים רבים צורכים מוצרים המבוססים על חיטה, כמו לחם, פסטה ודגני בוקר, כחלק מהתזונה היומית שלהם. עם זאת, מחקרים מסוימים מצביעים על כך שמוצרים המבוססים על חיטה יכולים לתרום לדלקת בגוף, שעלולה להוביל לכאב כרוני ולמתח.שהם גורמים רבים שיכולים לתרום לכאבי גב, אך סיבה אפשרית אחת היא דלקת בגוף. מחקרים הראו כי מזונות מסוימים, כגון אלו העשירים בחומצות שומן אומגה 3 ונוגדי חמצון, יכולים לסייע בהפחתת דלקת ולהקל על כאבי גב.אך לא מצאתי מחקר מבוסס מספיק להשתמש בו אלא יותר שיחות עממיות.זאת נקראת תזונה אנטי דלקתית

יחד עם זאת המון מטופלים שעוברים לתזונה אנטי דלקתית נטולת חיטה ומופחתת פחמימות מדווחים על ירידה דרמטית בכאבים וירידה במדדי הדלקת.

 לעומת זאת מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת Journal of Medicinal Food חקר את ההשפעות של תזונה המבוססת על חיטה על כאבי גב כרוניים אצל אנשים הסובלים מעודף משקל. במחקר השתתפו 38 משתתפים שחולקו אקראית לתזונה המבוססת על חיטה או לקבוצת ביקורת. התזונה המבוססת על חיטה כללה מוצרי חיטה מלאה, כמו לחם ופסטה, כמו גם פירות, ירקות ומקורות חלבון רזים. קבוצת הביקורת קיבלה הוראה לשמור על התזונה הרגילה שלה.

לאחר שישה שבועות, החוקרים מצאו כי קבוצת הדיאטה המבוססת על חיטה חוותה ירידה משמעותית בכאבי גב כרוניים בהשוואה לקבוצת הביקורת. החוקרים מציעים כי התכונות האנטי דלקתיות של החיטה עשויות להיות אחראיות להשפעה זו. חיטה היא מקור טוב לסיבים, ויטמינים ומינרלים, ומכילה נוגדי חמצון שיכולים לסייע בהפחתת הדלקת בגוף.

סיכום ומה אני עושה אם אני מרגיש שמוצרי חיטה מחמירים לי כאבי גב?

אם יש חשש שמוצרים המבוססים על חיטה תורמים לכאבי הגב ולמתח שלך, נסו להסיר אותם מהתזונה למשך שלושה  שבועות ולבדוק אם מבחינים בשיפורים כלשהם ,זה הזמן האופטימלי לראות שינוי בתזונה אנטי דלקתית.

אפשר להחליף דגנים אחרים, כגון קינואה, אורז חום או דוחן, במקום מוצרים המבוססים על חיטה.

האם יש דרך אחרת להוריד את הדלקת בעזרת תזונה?

יתר על כן, מזונות מסוימים יכולים גם לעזור להפחית דלקת ולקדם רגיעה, כגון חומצות שומן אומגה 3, המצויות בדגים שומניים כמו סלמון, אגוזים וזרעים, וירקות ירוקים עלים. מזונות אלו יכולים לסייע בהפחתת מתח ודלקת בגוף, אשר בסופו של דבר יכולים לעזור להקל על כאבי גב. אבל נציין שעל פי מחקר כמות האומגה 3 צריכה להיות גבוהה מאוד ולא תמיד אפשרית בתזונה רגילה ללא תוספים (2 גרם ליום)

לסיכום, ניתן לטפל בכאבי גב ומתח באמצעות שילוב של פעילות גופנית, טכניקות הרפיה ושינויי לתזונה אנטי דלקתית. על ידי שילוב של אסטרטגיות אלו בשגרת היומיום, אפשר להפחית את רמות הכאב והמתח, ולשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלך.

לכן, בין אם תחליטו לנסות שגרת אימונים חדשה, לתרגל נשימות עמוקות או להתנסות במתכונים חדשים ללא חיטה, זכרו שהטיפול בכאבי גב ומתח יכול להיות יצירתי ומהנה כאחד. על ידי ביצוע שינויים קטנים באורח החיים שלך, אתה יכול להשיג תוצאות גדולות ולהרגיש טוב יותר מאי פעם.

כותב הפוסט - אביהו קוזי
מטפל מוסמך ברפואה סינית

טיפול בעזרת אינפרא אדום ודיקור לבעיות כאב

כואב לכם?

מה אומרים עלינו?