כאבי צוואר

אנשים רבים סובלים מהתופעה של כאבי צוואר, מאחר ורבים אינם מקפידים על יציבה נכונה בחיי היומיום שלהם. רבים סובלים מכאבי צוואר כתוצאה מישיבה לא נכונה מול המחשב, דבר שעלול ליצור עומס יתר על הצוואר. כמו כן, רבים ישנים בתנוחה לא נכונה, דבר שמייצר עומס על חוליות הצוואר. בנוסף, רק מעטים מקפידים על ביצוע של תרגילי גמישות ותנועתיות לצוואר, דבר שמוביל למחסור בגמישות ולהגבלת התנועה של הצוואר. כמובן שכאבי צוואר יכולים לנבוע מסיבות רבות נוספות, כגון תאונת דרכים, חבלה, פריצת דיסק וכדומה. יש לזכור כי חוליות הצוואר נחשבות לעדינות ופגיעות יחסית, לכן אין זה מפתיע כי רוב האוכלוסייה סובלת מכאבי צוואר. כדאי לדעת כי הרפואה הסינית יכולה להקל על תחושת הכאב ולהחזיר לכם את טווח התנועה המלא שלכם, לכן במקרה של כאבי צוואר מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום.

כאבי צוואר

כאבי צוואר – כל מה שחשוב לכם לדעת

רוב האנשים סובלים מכאבי צוואר כתוצאה משינה על הבטן או שימוש בכרית שאינה מותאמת לתנוחת השינה שלהם. אחרים סובלים מכאבי צוואר כתוצאה מעבודה מרובה מול המחשב, ללא הקפדה על תנוחה נוחה ומדויקת. בשני המקרים האלו ניתן לשפר משמעותית את התחושה בצוואר באמצעות שינוי קל ופשוט של עמדת העבודה או כרית השינה שלכם. כמובן שכאבי צוואר שנוצרו כתוצאה מתאונת דרכים, היצרות של תעלת השדרה או הסתיידות חוליות יצריכו פתרון מורכב יותר. הרפואה המערבית מטפלת בכאבי צוואר באמצעות משככי כאבים, כדורים נוגדי דלקת וטיפולי פיזיותרפיה, אך לא תמיד הדבר מוביל לשיפור המצב. לעומת זאת, הרפואה הסינית מתמקדת בשורש הבעיה, לכן הטיפול יהיה מעמיק ויסודי יותר. למשל, כאבי צוואר שנוצרו כתוצאה מאורח חיים עמוס ומתוח, עלולים להוציא את הגוף מאיזון. הלחץ והמתח היומיומיים עלולים להתבטא בכאבי צוואר ושכמות, לכן במקרים מסוג זה יש להקפיד על מדיטציה, יוגה או כל פעילות מרגיעה אחרת.

כאבי צוואר ורפואה סינית

מעבר ללחץ ולמתח היומיומי העלולים להוביל להתפתחות של כאבי צוואר, יש לזכור כי תחושת הכאב עלולה להגיע גם מחשיפה לקוח ולקור. גורמים אלו עלולים לגרום לצוואר נוקשה ולהגביל את יכולת התנועה, דבר שיתבטא בתחושת כאב. במקרים אלו יהיה צורך לחמם את האזור ולשפר את זרימת הדם ונוזל הלימפה. ניתן להשיג זאת באמצעות דיקור מקצועי ומיומן, המאפשר לשחרר את החסימה האנרגטית ולעודד את ההחלמה הטבעית של האזור. כמו כן, ניתן להיעזר בצמחי מרפא על מנת לאזן את הזרימה האנרגטית של הצ'י ולהפחית את המתח הנפשי, שעלול גם כן לתרום לתחושת הכאב והנוקשות בצוואר. 

אנו במרפאת הכאב של אביהו נשמח לספק לכם אבחון וטיפול מותאם אישית במקרים של כאבי צוואר. אנו מקפידים על אבחון מעמיק ויסודי, לצד טיפול אישי וליווי צמוד לכל אורך תהליך ההחלמה. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!